Retrospektyvinė Danutės Žalnieriūtės grafikos paroda

2020 m. liepos 9 d., ketvirtadienį, 17 val. Prano Domšaičio galerijoje (Liepų g. 33, Klaipėda) atidaroma retrospektyvinė Danutės Žalnieriūtės grafikos paroda.

Danute_Zalnieriute_Penkios_liudnos_kriauses

Danutė Žalnieriūtė, „Penkios liūdnos kriaušės“, ofortas, akvatinta, 2001 m.

Retrospektyvinėje parodoje eksponuojami klaipėdietės grafikės Danutės Žalnieriūtės darbai atstovauja trisdešimties metų kūrybos laikotarpiui, pradedant 1981 m. „Peizažu su baidykle” ir baigiant 2020 m. „Trešnių lietumi”. Abu estampai sukurti dailininkei charakteringu ir puikiai įvaldytu oforto ir akvatintos technikų deriniu.

D. Žalnieriūtės kūrybos kelias pasižymi tradicionalumo ir eksperimentų derme. Autorė visada ieškojo naujų raiškos būdų ir neretai itin sudėtingo atlikimo sprendimų. Tikrovė abstrahuojama beveik visuose grafikės lakštuose. Čia kiekvienas objektas – ar tai būtų saulėgrąžų graižai, prinokusios kriaušės, veido fragmentas, pastato frontonas, medžiagos skiautė – perteikiamas labai konkrečiai, bet štrichų ir linijų voratinklis, tampantis neįskaitomu ornamentų slaptaraščiu, keičia kiekvieną motyvą, netikėtai sieja jį su kitu, suteikia naujų konotacijų.

D. Žalnieriūtė mokėsi Kauno J. Naujalio vidurinėje meno mokykloje, 1968–1973 m. studijavo grafiką Vilniaus dailės akademijoje. Parodose pradėjo dalyvauti nuo 1974 m., Lietuvos dailininkų sąjungos narė nuo 1983 m. Keturis dešimtmečius dėstė spalvotyrą ir tapybą Vilniaus dailės akademijos Klaipėdos fakultete. Svarbiausios D. Žalnieriūtės kūrybos sritys – estampai, ekslibrisai, piešiniai ir molbertinė tapyba. Daugiausiai apdovanojimų pelniusi ekslibrisų parodose Lietuvoje ir užsienyje, ji ir pati kuruoja parodas, kartkartėmis suburdama Lietuvos ir užsienio šalių dailininkus bendriems kūrybiniams projektams. Už kūrybą ir aktyvią projektinę veiklą 2007 m. D. Žalnieriūtei buvo įteiktas LDS Klaipėdos skyriaus apdovanojimas – sidabrinė Jūrų žvaigždė.

Paroda veiks iki rugpjūčio 31 d.

Leave a Reply