Remigijaus Venckaus fotografijų paroda „Susikertančios linijos. Berlynas”

Balandžio 21 d. Lietuvos Respublikos ambasadoje Vokietijoje bus pristatoma autorinė Remigijaus Venckaus fotografijos paroda „Susikertančios linijos. Berlynas”. Parodos kuratorė – menotyrininkė Gabrielė Kuizinaitė.

Remigijus_Venckus_Susikertancios_linijos_berlynas

Nuotrauka iš Remigijaus Venckaus fotografijų ciklo „Susikertančios linijos. Berlynas”.

 R. Venckus yra ne tik fotografas, bet ir videomenininkas, ir medijų meno kūrėjas, tad fotografijų paroda „Susikertančios linijos. Berlynas” bus papildyta jo videodarbais. Menininkas daug kartų yra lankęsis Berlyne ir domėjęsis miesto muziejuose ir galerijose eksponuojamais meno kūriniais. Todėl ir ši paroda sukomponuota iš anksčiau jo sukurtų fotografijų serijų „Dienoraščių vietos” ir esė rinkinio „Berlyno dienoraštis”. Dažniausiai menininko darbams būdinga nespalvota, minimali forma. Vėliau fotomenininkas pradėjo eksperimentuoti su spalvomis, o kompozicijos centre atsirado žmogus, tikriausiai kelionės metu sutiktas pakeleivis. Menininko kelionė yra ilgas procesas, kurio metu svarbus savęs ir aplinkos tyrinėjimas, santykis su „kita” erdve ir „kitu” laiku bei laiko ir erdvės kontinuumu.

R. Venckus gimė 1981 m. Šiaulių rajone, Vijoklių kaime. 2004 m. Šiaulių universitete baigė dailininko grafiko specialybę, 2006 m. įgijo meno istoriko magistro laipsnį. 2014 m. Vilniaus dailės akademijoje apgynė menotyros daktaro disertaciją tema „Jacqueso Derrida dekonstrukcijos taikymas videomeno tyrimui”. R. Venckus yra medijų ir meno kritikas. Šiuo metu dėsto Kazimiero Simonavičiaus universitete ir yra Vytauto Didžiojo universiteto Šiuolaikinio menų katedros docentas. Menininkas surengė per dvidešimt autorinių parodų Lietuvoje bei keletą užsienyje. Metų sandūroje Remigijaus Venckaus eksperimentinės fotografijos paroda „Amnezija. Kitos kartotinės vietos” veikė Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro Parodų rūmuose.

Parodos atidarymas, dalyvaujant menininkui, vyks balandžio 21 d. 18–20 val., Charitestr. 9, 10117, Berlynas. Paroda veiks iki gegužės 3 d.

Leave a Reply