„Raštais tekančios mintys” – riešinių paroda Klaipėdos etnokultūros centre

2019 m. lapkričio 9 d., šeštadienį, 14.00 val. Klaipėdos etnokultūros centro salėje (Daržų g. 10) atidaroma išskirtinė ir abejingų nepaliksianti tautodailininkės Eglės Pečiurienės (Jonava) tradicinių riešinių paroda „Raštais tekančios mintys”. Atidaryme dalyvaus Jonavos Janinos Miščiukaitės meno mokyklos kanklininkių ansamblis. Po pristatymo vyks riešinių mezgimo edukacinis užsiėmimas, kurio metu E. Pečiurienė pasidalins riešinių mezgimo patirtimi.

Riešinės – šildantis ir nuostabiai atrodantis aksesuaras, derantis ir prie tautinio kostiumo, ir prie kasdienių rūbų. E. Pečiurienės riešinės – sertifikuoti Lietuvos tautinio paveldo dirbiniai, kuriuos dabina tradiciniai raštai, tarpusavy derančios spalvos bei karoliukai. Eglės kūrybiškumas, darbštumas įkvepia ir žavi – riešinės autorei ne tik darbas, bet gyvenimas ‒ jose atranda ramybę, poilsį bei grožį.

„Raštais tekančios mintys” – jau ketvirta personalinė paroda, pristatoma Klaipėdoje. Autorė nuoširdžiai džiaugiasi klaipėdiečiais, jų atsiliepimais, linkėjimais, kurie suteikia didesnio pasitikėjimo savimi. Į naujausios parodos pristatymą E. Pečiurienė atvyksta drauge su Jonavos Janinos Miščiukaitės meno mokyklos kanklininkių ansambliu (vadovės A. Grigaliūnienė ir E. Merkelienė), kuris atidarymo svečiams dovanos muzikinių kūrinių.

Visiems, besižavintiems rankdarbiais ir norintiems pasimokyti megzti riešines, reikėtų atsinešti 5 virbalus ir plonų vilnonių ar pusvilnonių siūlų.

Paroda veiks iki gruodžio 7 d., lankymas nemokamas.

Klaipėdos etnokultūros centro informacija

Leave a Reply