Prano Domšaičio galerijoje – Patricijos Gilytės paroda „Krašto kraštai“

2022 m. kovo 10 d., ketvirtadienį, 17.30 val. Prano Domšaičio galerijoje (Liepų g. 33, Klaipėda) atidaroma Patricijos Gilytės tarpdisciplininio meno paroda „Krašto kraštai“.

Patricija Gilytė. Krašto kraštai (fragmentas). 2021. Gintarės Grigėnaitės nuotr.
Patricija Gilytė. Krašto kraštai (fragmentas). 2021. Gintarės Grigėnaitės nuotr.

P. Gilytė – Vokietijoje gyvenanti ir dirbanti menininkė, Miuncheno vaizduojamųjų menų akademijoje baigusi skulptūros studijas ir kurianti tarpdisciplininio meno srityje. Prano Domšaičio galerijoje pristatomos jos parodos „Krašto kraštai“ pagrindą sudaro 2021 m. Vytauto Kasiulio dailės muziejuje Vilniuje buvusi ekspozicija „Žemės nėra“.

Menininkė kuria užvaldydama muziejaus erdves: kiekviena nauja erdvė reikalauja naujos koncepcijos ir naujo apmąstymo. Prano Domšaičio galerijoje ji kalba apie augalų, sąvokų ir reiškinių migracijas, kurias inicijuoja geografiniai ir vidiniai pokyčiai. Ekspozicijoje pristatomi ir ankstyvieji vaizdo darbai, ir specialiai muziejaus erdvėms sukurtos instaliacijos bei vaizdo projekcija. P. Gilytė naujai apmąsto ne tik parodinę erdvę, bet ir vietą.

„Krašto kraštuose“ kalbama apie buvimą pakraštyje, ribas ir paribius, apie Klaipėdą, kuri visuomet buvo krašte, kitokia ir savita. Klaipėdos krašto kontekstas, jo geografinių, istorinių, literatūrinių, spalvinių klodų savastis, veikianti šio krašto dabartį, perteikiama ne tiesiogiai, o subtiliomis vizualinėmis aliuzijomis. P. Gilytė tušu piešia žemėlapius, kurie kelia begalinių, aiškių ribų neturinčių plotų pojūtį – kaip vėjas, oras ar gamta nepaiso valstybių ribų, taip jų neturi ir piešiniai. Analogišką funkciją autorės kūryboje užima vaizdas ir porolonas.

Krašto būsena – tai ir būsena tarp sapno ir realybės, būsena, kuri neturi nei laiko, nei erdvės ribų. Bet nuo krašto žiūrint, matosi labai toli.

Paroda veiks iki liepos 31 d.

Rėmėjas – Lietuvos kultūros taryba. Partneriai: Lietuvos Respublikos ambasada Vokietijos Federacinėje Respublikoje, Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjunga, VšĮ „Sodas 2123“, Klaipėdos kultūrų komunikacijų centras.

Prano Domšaičio galerijos informacija

Leave a Reply