Prano Domšaičio galerijoje – Juozo Vosyliaus „Beveik rojaus sodai”

2019 m. vasario 7 d., ketvirtadienį, 17 val. LDM Prano Domšaičio galerijoje (Liepų g. 33, Klaipėda) atidaroma Juozo Vosyliaus tapybos paroda „Beveik rojaus sodai”.

Juozas_Vosylius_Pieva_IV_2005

Juozas Vosylius. Pieva IV. 2005 m.

Svarbiausios Juozo Vosyliaus kūrybos sritys – monumentalioji ir molbertinė tapyba. Jis aktyviai dalyvauja parodose, yra Lietuvos dailininkų sąjungos ir dailininkų grupės „Individualistai” narys. Per 45 kūrybos metus J. Vosylius freskos ir sgrafito technikomis sukūrė daugiau nei 20 monumentalių kompozicijų viešosiose erdvėse Klaipėdoje, Palangoje, Juknaičiuose, Plateliuose, Vėžaičiuose, Rietave ir kitur. Dailininkas yra vienas iš nedaugelio sakralinės monumentaliosios tapybos kūrėjų. Jo freskos puošia Klaipėdos Marijos Taikos Karalienės, Šventosios Švč. Mergelės Marijos Jūrų žvaigždės, Pagėgių Švento Kryžiaus bažnyčias ir kitas šventoves.

Parodoje „Beveik rojaus sodai” eksponuojami J. Vosyliaus peizažai, sukurti 2005–2018 m. Visas kompozicijas daugiau mažiau įkvėpė Klaipėdos universiteto botanikos sodas, kurį dailininkas pamėgo nuo pirmųjų jo atidarymo dienų. Itin nostalgiškai šie spalvingi gamtos pasaulio atvaizdai atrodo viduržiemį, kai už lango sniegas ar šlapdriba. Su kiekvienais metais augantis sodas skleidžiasi peizažuose tarsi vaizdiniame dienoraštyje. Realybė čia persipina su vizija, kasdienybės pastebėjimai – su sapno elementais, o saulės šviesa – su šešėliais. Nors tarp medžių šmėkšteli viena kita žmogaus figūrėlė, ne realus žmogus čia svarbiausia, o vešli, pirmapradė gamtos stichija, kurios motyvai augalinio ornamento pavidalais okupavo net paveikslų rėmus, išmargindami juos spalvingais piešiniais.

Paroda veiks 2019 m. vasario 7–27 d.

LDM Prano Domšaičio galerijos informacija

Leave a Reply