Prano Domšaičio galerijoje – edukacinė programa suaugusiesiems

LNDM Prano Domšaičio galerija (Liepų g. 33, Klaipėda) aktyviai vysto edukacinę programą vaikams ir suaugusiems. Artimiausiomis savaitėmis kviečiame į ekskursijas su gidu po keičiamas parodas ir į tapybos kursus.

Dalios Matulaitės parodos „Tėvynės tema“ ekspozicijos fragmentas. Gintarės Grigėnaitės nuotr.
Dalios Matulaitės parodos „Tėvynės tema“ ekspozicijos fragmentas. Gintarės Grigėnaitės nuotr.

 Kovo 31 d., penktadienį, 18.00 val. pasivaikščiojimo metu susipažinsite su Dalios Matulaitės paroda „Tėvynės tema“ (kuratorė Ramutė Rachlevičiūtė) ir Česlovo Lukensko paroda „Laikas medyje 2022“.

Lietuvoje jau nemažai moterų skulptorių, bet D. Matulaitės (g. 1942) kartoje tai buvo retenybė. Juo svarbiau, kad skulptorė nesusikoncentravo į kamerines parodines skulptūras. Ir dar iš nepatvarių medžiagų  ̶  molio ir gipso. Ji susitelkė į monumentinę skulptūrą, kalė akmenį ir medį, liejo bronzą. D. Matulaitė yra sėkmingai save realizavusių skulptorių gretose išskirtinis reiškinys – tiek skulptūrų viešosiose erdvėse, įvairiuose Lietuvos regionuose ir užsienyje tikrai nedaug kas turi. Menininkė sugebėjo kūrinius realizuoti medžiagoje ir atvesti juos iki pergalingos pabaigos, nors daugelio skulptūrų kelias užtrukdavo dešimtmečius.

Česlovas Lukenskas (g. 1959) ‒ vienas lietuvių neoavangardo pradininkų, o šiandien sakytume ‒ klasikų. Lukensko, kaip ir kai kurių jo bendražygių meninink(i)ų, indėlis į mūsų XX a. 10 dešimtmečio naująjį vaizduojamąjį meną ‒ tapybinio ir skulptūrinio formalizmo stumtelėjimas performatyvumo ir konceptualumo link. Naujausią parodą „Laikas medyje 2022“ formaliai susieja medis kaip medžiaga, taip pat kaip naratyvinė struktūra platesne prasme. Cituojant patį menininką: „Meno forma – malka, meno turinys – šerkšnas ir pelėsiai.“ Tai ne tiek objekto formalus-estetinis auginimas („skulptūros“ kūrimas), kiek (beveik) atvirkštinis veiksmas – medžiagiškumą / objektą naikinant, pavyzdžiui – medinių ideologinių simbolių / ženklų (ap)deginimas (Deginiai, 2017). Arba tiesiog surenkama netvarkingai eksploatuojamo miško kirtavietėse medienos „maita“, primenanti kaulus, žmogaus kūno dalis.

Ekskursijos su muziejaus gidu trukmė  – 1 val. Pasivaikščiojimas nemokamas. Mokama tik už lankytojo bilietą: mokiniui – 2,50 Eur, suaugusiajam – 5,00 Eur, šeimai – 6,00 Eur.

Kiekvieną balandžio mėnesio antradienį (4, 11, 18 ir 25 dienomis) 17.30 val. kviečiame suaugusiuosius į tapybos studijas. Tapyba – bene labiausiai intriguojanti dailės šaka. Ją ne taip lengva perprasti, juolab greitai išmokti tapyti pačiam. Atsitraukus nuo šiuolaikinių technologijų ir pabandžius piešti, tokia veikla įtraukia, o sava tapyta drobė džiugina. Tapant vaizdas kuriamas spalvomis ir jų deriniais, šviesotamsa, potėpiu, faktūra. Vieno užsiėmimo kaina – 10 Eur. Būtina išankstinė registracija: tel. (8 46) 410 421 arba el. paštu domsaicio.edukacija@lndm.lt.

LNDM Prano Domšaičio galerijos informacija

Leave a Reply