Parodoje „Invazija” – Panevėžio dailininkų kūriniai

Lietuvos dailininkų sąjungos (LDS) Klaipėdos skyriaus „Klaipėdos galerija” (Bažnyčių g. 6) 2020 m. liepos 22 d. (trečiadienį) 17.30 val. pristato Panevėžio dailininkų tapybos kūrinių parodą „Invazija / Invasion”.

Arturas_Stancikas_Dvaro_pauksciai

Artūras Stančikas, „Dvaro paukščiai“, aliejus, drobė, 90×120 cm, 2020 m.

Parodoje kūrinius pristato aštuoni menininkai: Edvinas Klimas, Rūta Povilaitytė, Ramūnas Grikevičius, Osvaldas Juška, Diana Rudokienė, Sigitas Laurinavičius, Tomas Rudokas ir Artūras Stančikas. Tai kultūrinio tapybos projekto tarp Klaipėdos ir Panevėžio tapytojų baigiamoji dalis.

1968 m. įkurta LDS Panevėžio sekcija, vėliau peraugusi į LDS Panevėžio skyrių, ir LDS Klaipėdos skyrius, įsteigtas 1973 metais, pirmą kartą bendradarbiauja meninėse iniciatyvose. Parodoje „Invazija” parodoma, kaip keitėsi Panevėžio tapytojų kūryba per pastaruosius 30 metų – tai nepriklausomybės atkūrimo laikotarpis, kuris tikrai padarė įtaką dabartinei meno veiklai bei autorių gyvenimui.

Diana_Rudokiene_Nuasmenintas1

Diana Rudokienė, „Nuasmenintas“.

Šio bendro projekto idėja – bendradarbiavimas tarp dviejų miestų (Klaipėdos ir Panevėžio), kuris atskleidžia profesionalios tapybos panašumus ir skirtumus, meno mainus ir draugystę per kūrybą ir bendravimą. LDS Panevėžio skyriaus galerijoje „Galerija XX” Klaipėdos tapytojai jau birželį pristatė savo kūrybą parodoje „Pozicija”, kurioje Panevėžio miesto meno mylėtojus supažindino su pastarųjų metų savo kūrybos darbais. Panevėžio tapytojų projektas „Invazija” – tai nedidelis kultūrinis atsakas į Klaipėdos kolegų iššūkį.

Tai ne tik apsikeitimas parodomis, bet ir glaudus dviejų miestų bendradarbiavimas, kuris gali leisti suvokti, kaip vertinamas menas pajūryje ir koks požiūris į jį Aukštaitijos regione. Kartu susivieniję menininkai iš skirtingų miestų nori pareikšti savo meno POZICIJĄ, kuria siekiama laužyti ir ardyti nusistovėjusias dogmas, trukdančias menininkui, kaip individualybei, skleisti savąjį požiūrį į esamą situaciją. Įvykstanti INVAZIJA dovanoja meno mėgėjams galimybę išvysti skirtingų regionų menininkų ir įvairios patirties turinčių tapytojų kūrinius, nevaržomai mėgautis ir lyginti skirtingus autorius.

Paroda veiks iki rugpjūčio 16 d.

LDS Klaipėdos skyriaus informacija

Leave a Reply