Parodoje „Afrikos veidas” – nematytos Prano Domšaičio pastelės

LDM Prano Domšaičio galerijoje (Liepų g. 33, Klaipėda) nuo 2020 m. rugsėjo 10 d. veikia paroda „Afrikos veidas. Nematytos Prano Domšaičio (1880–1965) pastelės”, skirta 140-osioms P. Domšaičio gimimo metinėms.

Pranas_Domsaitis_Karve_kralyje

Pranas Domšaitis, „Karvė kralyje“. 1955–1956 m.

Parodoje eksponuojami 46 kūriniai iš Lietuvos nacionaliniame dailės muziejuje saugomo tapytojo ekspresionisto P. Domšaičio kūrybos rinkinio. Tai vėlyvuoju kūrybos laikotarpiu, XX a. 5–7 dešimtmečiais, pastelės technika sukurti Pietų Afrikos peizažai, figūrinės kompozicijos ir portretai.

Su pastelės technika P. Domšaitis pirmą kartą susidūrė studijuodamas Karaliaučiaus dailės akademijoje. Šia technika atlikti darbai yra vertinga jo kūrybos dalis. Daugiausiai pastelių P. Domšaitis sukūrė gyvendamas Pietų Afrikos Respublikoje, į kurią iš Europos persikėlė 1949 m.

Parodą papildo informaciniai tekstai, kuriuose aptariamos eksponuojamų kūrinių grupės – portretai, peizažai, afrikiečių kasdienio gyvenimo scenos, pasakojama apie P. Domšaičio pažintines keliones po šalį, jo domėjimąsi vietinių gyventojų buitimi. Taip pat eksponuojami personalinių parodų, kurias rengė dailininkas, katalogai, leidiniai apie P. Domšaitį, kita gausi informacinė vaizdinė medžiaga.

Paroda veiks iki 2021 m. sausio 10 d.

1 komentaras

  1. Vytautas, klaipėdiškis Vilniaus miestelyje

    Dėkui ir dėkui. Puiku. Dar ir dar žvelgiame. Dailininkas su meile ir pagarba pasakoja ir džiaugiasi. Dar kartą dėkui.

Leave a Reply