Paroda „Vietiniai simboliai – Klaipėdos veidas?” kviečia diskutuoti apie miesto įvaizdį

KKKC Parodų rūmuose (Didžioji Vandens g. 2, Klaipėda) gegužės 20 d., šeštadienį, 22 val., Muziejų nakties metu, vyks socialinės parodos „Vietiniai simboliai – Klaipėdos veidas?” atidarymas ir ekskursija su parodos autoriais dizaineriais Lina Jaruševičiūte ir Virginijumi Baku bei projekto koordinatore Inga Norkūniene.

parodos_plakatas1Parodoje „Vietiniai simboliai – Klaipėdos veidas?” pristatomas šiandieninis miesto įvaizdis, tapęs Klaipėdos tapatumo ikona. Ekspoziciją sudaro daugiau kaip dvidešimt didelio formato (130×170 cm) sugretintų nuotraukų su skirtingo laikmečio nusistovėjusių miesto reprezentacinių zonų vaizdais. Parodos tikslas – sužinoti miesto bendruomenės nuomonę ir paskatinti ją kritiniu žvilgsniu peržiūrėti miesto įvaizdžio prioritetus. Ekspozicija parengta taip, kad lankydamiesi parodoje klaipėdiečiai galėtų aanalizuoti, ar reikia keisti sustabarėjusį uostamiesčio įvaizdį ir kokie simboliai, jų nuomone, turėtų reprezentuoti Klaipėdą.

Grafinio dizaino srityje dirbantis VDA dėstytojas Virginijus Bakas ir KKKC Meno kiemo kūrybinių dirbtuvių lektorė dizainerė Lina Jaruševičiūtė atkreipia dėmesį, kad miesto reprezentacinis įvaizdis neturi sąsajų su istoriniu tapatumu ir nesikeičia daugelį metų. Kad parodos lankytojai vietoje galėtų pamatyti šiandieninį miesto įvaizdį, projekto iniciatoriai surinko daugybę turistams skirtos medžiagos – atvirukų, turistinių žemėlapių, vaikiškų knygelių, kuriuose – objektai, daugelį metų reprezentuojantys uostamiestį.

Analizuojant situaciją, surengta įvairių miesto bendruomenių apklausa. Klaipėdos viešose vietose žodžiu ir raštu buvo apklausta 1 300 asmenų, ką jie mano apie eksploatuojamus miesto įvaizdžio simbolius. Apklausos rezultatai pristatomi parodoje.
Kiekvienas gyventojas miestą mato skirtingai. KKKC Meno kieme vykusiose fotografijos kūrybinėse dirbtuvėse „Klaipėdos atvirlaiškis” bendruomenė jau išreiškė savo požiūrį, kaip jie asmeniškai reprezentuoja savo miestą. Kiekvienas dalyvis dirbtuvėse sukūrė dešimties atvirlaiškių ciklą ir pasivaikščiojimo maršrutą, skirtą Klaipėdos miestui pristatyti. Parodoje bus eksponuojami dalyvių sukurti žemėlapiai su fotografijomis.

Paroda veiks iki 2017 m. birželio 18 d.
KKKC Parodų rūmų (Didžioji Vandens g. 2, Klaipėda) darbo laikas: trečiadienį–sekmadienį 11–19 val.

Leave a Reply