Paroda „Sugrįžę iš praeities“ Laikrodžių muziejuje

2022 m. spalio 14 d., penktadienį, 17 val. Laikrodžių muziejuje (Liepų g. 12, Klaipėda) atidaroma paroda „Sugrįžę iš praeities“, skirta Klaipėdos miesto 770 metų gimtadieniui.

Katharina Cranz-Hirschberger su vaikais. XIX a. pr. Hirschberger šeimos archyvo nuotr.
Katharina Cranz-Hirschberger su vaikais. XIX a. pr. Hirschberger šeimos archyvo nuotr.

Kiekvieną miestą atspindi istoriniai pastatai, nešantys žinutę iš praeities. Prakalbintos sienos byloja apie gyvenusių žmonių likimus ir jų indėlį kuriant miestą bei jo kultūrą. Klaipėdoje yra nemažai istorinių pastatų ir vienas iš jų – Laikrodžių muziejus.

Parodoje „Sugrįžę iš praeities“ pasakojama apie Laikrodžių muziejaus pastatą, saugantį aštuonių šeimų, trijų įstaigų ir muziejaus įkūrimo istoriją.

Muziejus atveria naują erdvę, kurioje lankytojai bus kviečiami susipažinti su uostamiestį kūrusiomis asmenybėmis: anglais – pirkliu Augustu Ludwigu Simpsonu ir gydytoju Johannu Augustu Muttray; vokiečiais – fabriko direktoriumi Alfredu Theodoru Scharffenorthu ir bankininku Johannesu Bienemannu Hirschbergeriu; lietuvių banko direktoriumi Petru Šernu ir kitais gyventojais, prisidėjusiais prie Klaipėdos miesto identiteto formavimo.

Parodą papildo garso takelis, kviečiantis parodos lankytoją pasinerti į kitonišką „Kelionės laiku“ – švedų metodo variaciją, kai ne muziejaus lankytojas keliauja į praeitį, o priešingai – praeities šešėliai sugrįžta į XXI amžių.

Žmogus kuria ne tik savo istoriją, bet ir prisideda prie miesto formavimo ir jo kūrimo. Būkime istorijos dalimi!

Paroda veiks iki spalio 31 d.

Parodos kuratorė ir idėjos autorė Agnė Jonikaitė.

Kūrybos partnerė Eglė Rumbutytė-Šimienė.

Parodos balsai: Vaidas Jočys (Klaipėdos dramos teatro aktorius), Arūnas Gelūnas (Lietuvos nacionalinio dailės muziejaus direktorius), Dovilė Kazonaitė (doktorantė, operos solistė), Romualdas Martinkus (Laikrodžių muziejaus vedėjas).

Garso režisierius Kristijonas Lučinskas.

Teksto autorės: Eglė Rumbutytė-Šimienė, Milda Kontrimė, Agnė Jonikaitė

Dizainas – UAB „Ekspobalta“, MB „Takų studija“

Rėmėjai: Klaipėdos miesto savivaldybė, UAB „Frezija“

Partneriai: Mažosios Lietuvos istorijos muziejus, Lietuvos jūrų muziejus, Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos institutas, Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešoji biblioteka

Organizatorius – LNDM Laikrodžių muziejus

Lietuvos nacionalinio dailės muziejaus informacija

Leave a Reply