Objektų sintezė Dainos Vanagaitės-Belžakienės parodoje „Po spaudimu”

„Klaipėdos” galerijoje (Bažnyčių g. 6, Klaipėda) birželio 2 d., ketvirtadienį, 17.30 val. atidaroma Dainos Vanagaitės-Belžakienės personalinė paroda „Po spaudimu” („Under Pressure”).

kompozcija1

Dainos Vanagaitės-Belžakienės personalinės parodos „Po spaudimu” kompozicija. Organizatorių archyvo nuotr.

Angliškas parodos pavadinimas – „Under Pressure” – tikriausiai nuskamba kaip atlikėjo David Bowie ir grupės „Queen” bendro muzikinio darbo atgarsis. Tai užuomina apie sudėties kelionę ekspozicijoje: vienas plius vienas lygu vientisumas. Tokia dvejetainė dėlionė Dainos Vanagaitės Belžakienės paroda „Po spaudimu”.

Pristatomos parodos pavidalas – skulptūrinis. Ekspoziciją sudaro pastatomi ir įrėminti, kabinami ant sienos, objektai. Pavieniai kūriniai sukurti iš pusiausvyros ir menančios tą dvejetainę mozaikos dėlionę. Dominuojančios darbų spalvos – juoda ir balta – lygu balansui. Originalios kūrybos darbai ir naujam gyvenimui prikeltos antikvariate rastos detalės – objektų sintezė. Kietai minkštos gipso atliejos ir minkšti kūnai lygu vientisai skulptūrinei formai. Aptaki, įvairiai atsikartojanti forma darbuose ir šioms formoms slėgį pridedančios figūros – chroniškas judesys. Slegiamos įvairiais jėgos simboliais, svarmenimis, rėmais formos sukurtos ir vaizduojamos kaip lėtai išsiveržianti, spraudžiama ar perspausta balta masė. Balta autorės pasirinkta neatsitiktinai. Spaudimo procese susiformavusiose formose akylas parodos žiūrovas pamatys ne vien simbolinę žinią, kurią galės apibendrinti mintyse savo pasirinkta spalva. Menininkė, kviesdama į parodos atidarymą, suteikia raktą į vieno parodos objektų šifravimą: rašomoji mašinėlė – išpūstas žodžių burbulas.

Apie autorę. Daina Vanagaitė-Belžakienė gimė 1969 m. Marijampolėje. Mokėsi Kauno vaikų keturmetėje dailės mokykloje, tuometiniame Stepo Žuko technikume. 1990 – 1995 m. Kauno Dailės akademijoje baigė keramikos specialybę. 2001 m. tapo Lietuvos dailininkų sąjungos nare. Parodose ir simpoziumuose dalyvauja nuo 1990 m.

Paroda veiks iki birželio 30 d.

Leave a Reply