Nidoje – Teenos Lange ir Claudios Rohrauer „Atvykėliai R01 T02″

2018 m. spalio 30 d., antradienį, 17 val. projektų erdvėje „Kioskas” (Taikos g. 11, Nidoje) duris atvers Teenos Lange ir Claudios Rohrauer paroda „Atvykėliai R01 T02″ (angl. Sojourners R01 T02)*. Rezidentūros Nidos meno kolonijoje metu susipažinusios menininkės sujungė savo kūrybines praktikas ir sukūrė tekstinį bei vaizdinį pasakojimą, iki lapkričio 24 d. transformuosiantį Nidos kopas į Marsą.

Atvykeliai

Iliustracijai panaudotas Claudios Rohrauer kūrinio fragmentas

Nagrinėjant fiktyvų ir įsivaizduojamą mokslinės fotografijos ir terminologijos potencialą, Nidos meno kolonijos projektų erdvėje „Kioskas” laikinai susijungia dviejų tyrėjų individualūs keliai. Čia žmogui projektuojami paviršiai ir tekstūros kuria neatpažįstamų erdvių vaizdinius ir laiką, o kopų legendos yra įamžinamos ir perpasakojamos per tarpžvaigždinį žvilgsnį.

Atvykėlis – tai žmogus, keliautojas, kuris laikinai apsistoja tam tikroje vietoje. „Atvykėlis” (angl. Sojourner) taip pat yra „Mars Pathfinder” marsaeigis robotas, kuris 1997 metais pirmą kartą nusileido Marse, Aresvallis regione, ir tyrinėjo planetą beveik tris mėnesius.

Daugiau apie menininkes.
Projekto globėjas ‒ Andrius Tamaliūnas.
*Renginys vyks anglų kalba.

VDA Nidos meno kolonijos informacija

Leave a Reply