Naujojoje Klaipėdos galerijoje – Virginijaus Tamošiūno tapybos paroda

2019 m. sausio 17 d., ketvirtadienį, 17.30 val. Naujojoje Klaipėdos galerijoje (Mados ir verslo centre „Herkaus galerija”, Herkaus Manto g. 22, Klaipėda) atidaroma tapytojo Virginijaus Tamošiūno kūrybos paroda „Harmonija”.

burst

Virginijus Tamošiūnas. Kompozicija

Naujojoje Klaipėdos galerijoje personalinę parodą „Harmonija” pristatantis tapytojas Virginijus Tamošiūnas – abstrakčiojo meno dailininkas, meistriškai įvaldęs nevaldomų ekspresyvių potėpių ir ryškių spalvų niuansus, dėl kurių jo kūryba artima vizijų, o ne realybės pasauliui.

Dailininkas aštriais potėpiais, kartais įterpdamas žodžio, rašto fragmentą, fiksuoja nuotaikų, akimirkų detales, tarp kurių išryškėja pagrindinė kūrybos ašis – žmogus, jo emocijos ir aplinka. V. Tamošiūno abstrakcijos nėra buitiškos ar tiesmukiškos. Dailininkas įtaigiai ir metaforiškai perteikia sapnų, svajonių ir fantazijų pasaulį. Jo drobėse iš skirtingomis spalvomis konstruojamo dėmių žaismo ir linijinių potėpių formuojamas tuo pačiu metu vykstantis konfliktas ir dialogas, verda akivaizdžios aistros bei dramos, kartais spengia nerimo tyla, kartais vyrauja džiugos nuotaikos atspindys, tačiau kiekvienoje drobėje jaučiamas brandaus buvimo liudijimas ar savo išskirtinio kompozicinio braižo esmė, savastis.

„Man grožis toks: kartais purvinas, kartais švarus, kartais mylimas, kartais nekenčiamas, kartais saldus, dažniau kartus… Nemėgstu labai estetizuoto, išdailinto meno. Kartais tobulumas yra atstumiantis – norisi matyti, jausti tikrovės randus, sutrikimą, sėkmes ir nesėkmes, pozityvumą ir agresiją, netikrumą ir atradimo džiaugsmą – visi šie žodžiai atspindi mūsų dabartinę aplinką, dabartinį gyvenimą. Menas neturi būti išgalvotas. Svarbu, kad būtų tikra – abstraktu ir tikra… Sąmoningai ar ne, vis dėlto savo tapybos darbais siekiu HARMONIJOS. Vidinės harmonijos su savimi ir pasauliu. Grožis slypi kiekvienoje netobuloje būties detalėje ir ji turi būti priimama kaip natūralus gimimo ir pabaigos rezultatas”, – savo kūrybą apibūdina V. Tamošiūnas.

Virginijus Tamošiūnas 1988 m. baigė Šiaulių pedagoginio instituto Dailės fakultetą (dabar Šiaulių universiteto Menų fakultetas). Yra surengęs autorines parodas Paryžiuje (galerijoje „L’expo” 2012 m.; galerijoje „Terre des Arts” 2010 m.), Grenoblyje (galerijoje „Ex nihilo” 2011 m.), Strasbūre (galerijoje „Carre’d’artistes” 2011 m.), Morlė (galerijoje „Le regard eclaire” 2010 m.), Stendalyje (miesto muziejuje 2008 m.), Osterburge (Osterburgo krašto muziejuje 2008 m.).

Menininkas dalyvavo grupinėse, tarptautinėse meno parodose Vokietijoje, Prancūzijoje, Lenkijoje, Kinijoje, Čekijoje, Italijoje. Nuo 2009 m. yra tarptautinės menininkų grupės „Chanteloube” narys.

Parodos laikas: 2019 01 17 | 02 14
Parodos atidarymas: 2019 m. sausio 17 d., ketvirtadienį, 17.30 val.

Naujosios Klaipėdos galerijos informacija

Leave a Reply