Naujojoje Klaipėdos galerijoje – Virginijaus Tamošiūno tapyba

Naujojoje Klaipėdos galerijoje (mados ir verslo centre „Herkaus galerija”, Herkaus Manto g. 22) iki 2020 m. rugsėjo 3 d. veikia Virginijaus Tamošiūno tapybos paroda.

Virgis_Tamosiunas_Ne_ramybes_busena

Virginijus Tamošiūnas, „Ne ramybės būsena“, 120×120 cm, drobė, aliejus.

Virginijus Tamošiūnas – abstrakčiojo meno atstovas. Filosofiniu požiūriu dailininko kūryba – švarus subjektyvusis idealizmas, kuriame vaizdas formuojamas atsisakant tradicinių realių formų, o einama vadinamojo „grynojo” meno paieškos keliu, kur spalva, linija, forma yra ne tik raiškos priemonės, bet ir paveikslo turinys.

Dailininko paveiksluose ekspresyvios, dažnai kontrastingų spalvinių dėmių formos, koloritas patraukia kuriamais prieštarų kupinais vaizdais. Tačiau kiekvienas, kad ir abstraktus, darbas turi savo sukūrimo istoriją – su kūrybos proceso metu apėmusiais jausmais, mintimis ir dailininko sau keliamais meninio sprendimo uždaviniais.

„Siekiu neįsprausti žiūrovo į konkretybės suvokimą, palieku erdvę savarankiškiems pastebėjimams ir pamąstymams ar tiesiog estetiniam įspūdžiui, emocinei paveikai”, – sako V. Tamošiūnas

Dailininkas tarsi išsiveržia iš lietuviškosios ekspresionistinės koloristinės tapybos mokyklos tradicijos. Žinoma, tapyba negali apsieiti be spalvinio elemento. Tačiau jau pats spalvų pasirinkimas V. Tamošiūną išskiria iš lietuviškojo modernizmo konteksto.

Virgis_Tamosiunas_Emocine_pirmadienio_kompozicija

Virginijus Tamošiūnas, „Emocinė pirmadienio kompozicija II“, 100×100 cm, drobė, aliejus.

V. Tamošiūnas taip pat įtapo ar išraižo žodžius. „Kartais tai yra tik žodžių imitacija, kitais atvejais – tikri daugiau ar mažiau įskaitomi žodžiai, kurių reikšmei neteikiu svarbos. Tad į žodžius abstrakcijose reikia žvelgti kaip į nepažįstamos kalbos hieroglifus, nuogas raides, neįgavusias sutartinės reikšmės”, – komentuoja parodos autorius.

V. Tamošiūnui viena pagrindinių meninių vertybių – laisvė. Išsilaisvinimas iš taisyklių, iš racionalių plastinių sprendimų priėmimų, koncepcijų formavimo. Solidžioms ir subtilioms drobėms autorius suteikia labai asmenišką, originalią, unikalią raišką.

Virginijus Tamošiūnas (g. 1962) studijavo Šiaulių universiteto Menų fakultete. Jis yra tarptautinės pašto meno grupės „Correspondances croisees” ir tarptautinei meno grupei „Chanteloube” narys. V. Tamošiūnas yra surengęs autorines parodas Paryžiuje (galerijoje „L’expo” 2012 m.; galerijoje „Terre des Arts” 2010 m.), Grenoblyje (galerijoje „Ex nihilo” 2011 m.), Strasbūre (galerijoje „Carre’d’artistes” 2011 m.), Morlė (galerijoje „Le regard eclaire” 2010 m.), Stendalyje (miesto muziejuje 2008 m.), Osterburge (Osterburgo krašto muziejuje 2008 m.).

Paroda vyks iki rugsėjo 3 d.

Leave a Reply