Naujojoje Klaipėdos galerijoje – Viktoro Šociko peizažai

2020 m. spalio 29 d., ketvirtadienį, 17.30 val. Naujojoje Klaipėdos galerijoje (Mados ir verslo centre „Herkaus galerija”, Herkaus Manto g. 22) atidaroma Viktoro Šociko personalinė paroda „Peizažas”.

Viktoras_Socikas_serocko

Viktoras Šocikas. Serocko. Drobė, aliejus.

Vilnietis viduriniosios kartos tapytojas Viktoras Šocikas nuo savo karjeros pradžios buvo ištikimas šiuolaikinei lietuvių tapybos mokyklai, pasižyminčiai ekspresionizmu ir koloristika.

„Tapau peizažus „lengva ranka”, galvodamas apie aukštesnes meno pakopas. Eksperimentuoju, norėdamas surasti savąjį braižą, išraiškos formą, tapybos koloritą, filosofinį pradą vaizduojamojoje plastikoje. Dažnai mintyse ir eskizuodamas, tapydamas paveikslus pasaulį pertransformuoju, siedamas jį su nūdienos nuotaika, pasaulėžiūra, įvykiais. Klausydamas muzikos kuriu ir tobulinu save, savo pasaulio viziją”, – sako V. Šocikas.

Dailininkas gerai žinomas kaip aktų piešėjas ir tapytojas. Taip pat tapo abstrakcijas – tarsi žaisdamas spalvomis, linijomis ir formomis.

Tapydamas peizažą dailininkas siekia sustabdyti nepakartojamą gamtos ar architektūrinių elementų žavesį, visa tai perteikdamas savaip, per savo matymo prizmę. Dailininko drobėse gamta, jos reiškiniai, sąlytis su miestu ar kaimu, upės, kartais vien tik dangus ir debesys suteikia progos stabtelėti ir įvertinti talentingo dailininko patirtį.

Apie autorių

Viktoras Šocikas gimė 1959 m. Vilniaus rajone.
1989 m. baigė Lietuvos valstybinį dailės institutą (dabar Vilniaus dailės akademija).
Parodose dalyvauja nuo 1987 m.
Nuo 1995 m. Lietuvos dailininkų sąjungos narys.
Surengė 7 personalines parodas.
Dalyvavo daugiau nei 30 grupinių parodų Lietuvoje, Lenkijoje, Vokietijoje, Rusijoje, Kinijoje, daugiau nei 10 plenerų ir simpoziumų Lietuvoje, Lenkijoje, Vokietijoje.
1998 m. apdovanotas Lietuvos dailininkų sąjungos premija už kūrybą.
Gyvena ir dirba Vilniuje.

Paroda veiks iki lapkričio 26 d.

Leave a Reply