Naujojoje Klaipėdos galerijoje – Simo Žaltausko „Rezonansai”

Nuo 2020 m. gegužės 14 d. Naujojoje Klaipėdos galerijoje (mados ir verslo centre „Herkaus galerija”, Herkaus Manto g. 22), veiks Simo Žaltausko tapybos paroda „Rezonansai”.

Simas_Zaltauskas_Rezonansai

Simo Žaltausko tapyba

Parodą klaipėdiškis tapytojas Simas Žaltauskas pavadino „Rezonansai” siekdamas atskleisti muzikos ir tapybos sąryšį. Visi darbai, eksponuojami parodoje, buvo sukurti skambant gyvai klasikinei muzikai, atliekamai pasaulinio garso muzikantų. Ši tapybos ir muzikos simbiozė leido autoriui sukurti išskirtinę tapybos darbų kolekciją, kuri tarsi užkonservavo E. Grygo, S. Rachmaninovo, F. Šuberto, A. Vivaldi, J. S. Bacho ir kitų kompozitorių kūrinių skambesį.

„Tapyba – nebylios formos meno reiškinys, prieinamas tik regintiems. Muzikos garsai paliečia platesnę auditoriją, jie įsismelkia į žmogaus širdį, palikdami individualius potyrius. Vaizdinė kalba žmogaus sąmonėje sukuria platesnį suvokimo lauką, taip sustiprindama išgyvenamas patirtis”, – savo pasirinkimą jungti dvi meno sritis komentuoja Simas Žaltauskas.

Menininkas priklauso tai kategorijai kūrėjų, kuriems labai svarbi grožio, estetikos išraiška: „Paprastai sakoma – žmogaus gyvenimas neįmanomas be grožio. Ir toks pasakymas nekelia abejonių. Tačiau grožio ir meno prigimtis bei reikšmė yra sunkiai nusakoma ir daugeliui lieka paslaptis. Gal todėl filosofai ir menininkai imasi plunksnos, norėdami išsiaiškinti, kas yra grožis, o vėliau savo požiūrį išdėstyti kitiems. Ne tik menininkai ir filosofai domisi estetika, bet ir visi tie, kuriems grožis gyvenime daug reiškia.”

Simas Žaltauskas gimė 1980 10 20 Klaipėdoje.
1998 – 2000 m. Klaipėdos Adomo Brako dailės mokykla.
2000 – 2001 m. Vilniaus dailės akademija, Meno istorijos ir teorijos katedra.
2001 – 2005 m. Vilniaus dailės akademija, Vizualiųjų menų katedra, tapybos specialybė, bakalauro laipsnis.
2005 – 2007 m. Vilniaus dailės akademija, Vizualiųjų menų katedra, tapybos specialybė, magistro laipsnis.
2004 m. dalyvavo „Erasmus” mainų programoje Castilla La Mancha universitete, Vizualiųjų menų fakultete (Cuenca, Ispanija).
Nuo 2008 m. Lietuvos dailininkų sąjungos (LDS) narys.
Nuo 2010 m. VDA Klaipėdos fakulteto dėstytojas.
Aktyviai dalyvauja parodose, surengė 25 personalines parodas Lietuvoje ir užsienyje: Stokholme, Londone, Kardife, dalyvavo 30 jungtinių parodų.
Menininko kūryba buvo įvertinta įvairiomis stipendijomis, premijomis ir apdovanojimais Lietuvoje ir užsienyje.
2012 m. už lietuvių koloristinės tapybos tradicijos tęstinumą ir plėtrą jam įteiktas Antano Gudaičio garbės diplomas.
Menininkas yra išleidęs ne vieną poezijos rinkinį.

Paroda vyks iki birželio 11 d.

Leave a Reply