Naujojoje Klaipėdos galerijoje – Šarūno Šarkausko „Salos“

Naujojoje Klaipėdos galerijoje (mados ir verslo centre „Herkaus galerija“, Herkaus Manto g. 22) 2023 m. vasario 2 d., ketvirtadienį, 17.30 val. atidaroma Šarūno Šarkausko tapybos paroda „Salos“.

Šarūnas Šarkauskas. Salos. 120x100 cm, drobė, aliejus, 2022 m.
Šarūnas Šarkauskas. Salos. 120×100 cm, drobė, aliejus, 2022 m.

Kauniečio tapytojo Šarūno Šarkausko paroda ,,Salos“ lankytojus pasinardins į spalvingą, geras emocijas žadinantį dailininko kūrybos pasaulį, kuriame gamtos motyvai subtiliai persipina su žmonių figūromis. Iš pirmo žvilgsnio Š. Šarkausko tapyba, pasižyminti ryškiu spalviniu koloritu, atrodo apgaulingai paprasta, tačiau iš tikrųjų kiekviename paveiksle slypi filosofinė potekstė, kurią reikia išlukštenti.

„…norisi jas pamatyti, apsuptas geltonų jūros lelijų, kurios driekiasi iki pat horizonto, krantus, apaugusius tūkstančiais meldų. Užuosti smėlio ir pūvančių moliuskų kvapą, išgirsti klykiančių paukščių pulkus, paliekančius nudžiūvusių medžių šakas, ir tuos kelis drąsuolius, kurie nenuskrenda tikėdamiesi išvengti pavojų… Valtis nutolsta nuo kranto ir viskas sugrįžta į savo įprastą gyvenimą, pilną spalvotų paslapčių…“ – parodos „Salos“ kodą žiūrovui siūlo tapytojas Š. Šarkauskas.

Rašytoja, kultūrologė Audronė Meškauskaitė, analizuodama menininko kūrybą, akcentuoja jos kolorito ir emocinės prasmės kontrastą: „Š. Šarkausko paveikslai pirmiausia prasiveria spalvomis, kviečia mėgautis ryškiais, kontrastingais deriniais ir išspinduliuoja gausų džiugesio srautą. Skaidrūs, švarūs, lengvi potėpiai sukuria nerūpestingumo ir harmonijos įspūdį, lengvai įsiūbuoja ir netikėta derme suguldo kompozicijos detales. Dekoratyvumo, ornamentikos čia daug, ir autorius tai nesibaimindamas konstatuoja, patvirtindamas savo veikiau natūralų pasąmoninį pasirinkimą. Spalvų kompozicijos lyg ir atsikartoja, tačiau vis kitas tonas ima lyderystę, prasiveržia su kiek dominuojančia jėga. <…> Š. Šarkausko tapyba pavergia netikėtu kontrastu tarp žaismingu, spalvingu paviršiumi viliojančios formos, kuri tarsi priartėjusi prie stebinčiojo, nes neturi perspektyvos, gylio, ir mentalinės, emocinės prasmės, skatinančios bristi gilyn, ieškoti paslėptų autoriaus refleksijų, kurti savas jo vizijų interpretacijas.“

Šarūnas Šarkauskas gimė 1967 m. Kaune, mokėsi meno mokykloje. Menininkas tapo, kuria medžio skulptūras. Yra surengęs personalinių parodų Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje.

Paroda veiks iki kovo 9 d.

Naujosios Klaipėdos galerijos informacija

Leave a Reply