Naujojoje Klaipėdos galerijoje – Mariaus Mindaugo Danio „Apgaulinga šviesa“

2022 m. balandžio 7 d., ketvirtadienį, 17.30 val. Naujojoje Klaipėdos galerijoje (mados ir verslo centre „Herkaus galerija“, Herkaus Manto g. 22) atidaroma Mariaus Mindaugo Danio (1961–2015) tapybos paroda „Apgaulinga šviesa“. Parodą pristato dailininko sūnus Žilvinas Danys.

Marius Mindaugas Danys. Lubinai. 85x125 cm, 2010 m.
Marius Mindaugas Danys. Lubinai. 85×125 cm, 2010 m.

M. M. Danys buvo vienas produktyviausių Lietuvos viduriniosios kartos menininkų. Jo kūrybos mūza – gamta, kurią menininkas ne kopijavo, o interpretavo. Kūrėjas dažnai tapė ne tik teptuku, bet ir delnais ar pirštais, taip sukurdamas, pasak menotyrininkų, pulsuojantį faktūrų ritmą, pabrėžiantį skirtingų būsenų nuotaikas. Dailininkas mėgo sodrias spalvas – raudoną, mėlyną, geltoną, jas sušvelnindamas subtiliais atspalviais.

Parodoje pristatomi iki 2015 m. tradicinėmis tapybos priemonėmis atlikti darbai: peizažai bei figūrinės kompozicijos. Pasak dailėtyrininkės dr. Aleksandros Aleksandravičiūtės, „kūriniuose atsiveria siautulingas ir lyriškas pasaulis, kuriam nėra ribų: dangaus ir žemės sferos generuoja viena kitą, iš augalų sėklų randasi planetos, spalvas ir erdves, sakytum, susieja meilė ir kova. Tapytojo darbai sukomponuoti intuityviai, bet nesilaikant įprastinių taisyklių. Laisvė ir spontaniškumas išskiria Mariaus Mindaugo Danio kūrybą jo kartos dailininkų kūrybos kontekste“.

Marius Mindaugas Danys gimė 1961 m. Vilniuje. 1986 m. baigė Vilniaus dailės akademiją, grafikos specialybę. Menininkas sėkmingai dirbo keliose srityse: tapė paveikslus, organizavo grupines parodas, tarptautinius plenerus, rengė personalines parodas.

Dailininkas buvo vienas energingiausių ir sėkmingiausių Lietuvos dailininkų, sulaukęs Lietuvos ir užsienio meno kolekcininkų pripažinimo. Paveikslai, kuriuose dominuoja spalvingi subtiliai nutapyti abstrahuoti vaizdiniai, tampa puikiu namų interjero akcentu, atspindinčiu kamerines nuotaikas.

Paroda veiks iki gegužės 4 d.

Naujosios Klaipėdos galerijos informacija

Leave a Reply