Naujojoje Klaipėdos galerijoje – jubiliejinė Sauliaus Bertulio paroda

2022 m. lapkričio 4 d., penktadienį, 17.30 val. Naujojoje Klaipėdos galerijoje (mados ir verslo centre „Herkaus galerija“, Herkaus Manto g. 22) atidaroma jubiliejinė Sauliaus Bertulio paroda „Truputėlis visame“.

Saulius Bertulis. Dulksta. Varis, emalis.
Saulius Bertulis. Dulksta. Varis, emalis.

Žinomas klaipėdiškis dailininkas, didysis metalo plastikos meistras Saulius Bertulis jubiliejinėje parodoje „Truputėlis visame“ pristato tiek turiniu, tiek forma įvairiapusiškus kūrybos darbus, kuriuose vyrauja netikėti deriniai. Jo kūryboje darniai persipina medis, metalas, o visa tai vainikuoja emalis. Kūriniai užburia kerinčių formų lakoniškumu, skirtingų medžiagų, spalvų ir dekoro magija.

Sauliui Bertuliui būdingas sugebėjimas įjausminti, įasmeninti, išryškinti emocijas dirginančius objektus, žmonių figūras, detales, kurios jo kūriniuose įgyja naują prasmę arba virsta dekoro elementais.

„Mes tiek daug norime iš šio gyvenimo… Bet atiduodamas tai, ką turi, sau pasilieki tik dalelę gyvenimo kūrybai, kuri ir yra truputėlis visame šiame gyvenimo sūkuryje. Oras, žemė, medis, vanduo, ugnis – viskas, kas aplink tave sukasi, leidžia suprasti, kad tu – tik mažas trupinėlis. Mintys, idėjos gimsta kasdien, bet kasdieniniai rūpesčiai, įvairūs įvykiai, malonumai kartais stabdo jų įgyvendinimą. Norisi malonaus grožio akiai, atsiduoti jausmams ir pačiam džiaugtis savo kūrybine būsena. Pasineri savo jausmų pasaulyje, tikėdamasis atitrūkti nuo gyvenimo rutinos, ir save apgaudinėdamas vėl lieki su savo truputėliu.

Kartais kūrybiniai sumanymai sužadina ir besidominančiųjų, kuo gyveni, smalsumą. Kūrinių pateikimas parodose – tarsi ataskaita visuomenei. Bet ne. Tai atsiskaitymas sau, savo norui tęsti ir tobulinti kūrybą. Gyvenkime gražiai, ir viskas bus gerai“, – apie kūrybą ir parodos „Truputėlis visame“ inspiracijas pasakoja menininkas.

Saulius Bertulis gimė 1947 11 01 Vilniuje. Vidurinį išsilavinimą įgijo Vilniaus M. K. Čiurlionio meno mokykloje, skulptūros mokėsi pas V. Vildžiūną, A. Ambraziūną. Vėliau studijavo Estijos Talino dailės akademijoje metalo plastiką. Nuo 1975 m. dirbo Vilniaus dailės akademijos Klaipėdos vizualinio dizaino specialybės dailės pagrindų katedroje, įgijo docento mokslinį laipsnį. Dėstė piešimo ir skulptūrinės plastikos disciplinas. Nuo 1989 m. Lietuvos dailininkų sąjungos narys, nuo 1998 m. – FIDEM (Tarptautinė medalininkų federacija) narys.

Parodose ir konkursuose menininkas dalyvauja nuo 1974 m. Yra eksponavęs savo kūrybos parodas Klaipėdoje, Vilniuje, Kaune, Gargžduose, Šiauliuose, Panevėžyje, su savo kūriniais dalyvavęs tarptautinėse parodose Latvijoje, Lenkijoje, Rusijoje, Olandijoje, Danijoje, Švedijoje, Vokietijoje, Bulgarijoje, Belgijoje, Didžiojoje Britanijoje, JAV, Ispanijoje, Izraelyje. Dalyvauja skulptorių, medalio kūrėjų, emalio meno simpoziumuose, yra įvairių meno projektų, parodų bei simpoziumų organizatorius ir vadovas. Sauliaus Bertulio dailės kūrinių yra įsigiję Lietuvos nacionalinis muziejus, Telšių „Alkos“ muziejus, Britų muziejus Londone bei daugelio šalių privatūs meno kolekcininkai.

Paroda veiks iki gruodžio 2 d.

Naujosios Klaipėdos galerijos informacija

Leave a Reply