Naujojoje Klaipėdos galerijoje – Artūro Braziūno tapybos paroda

2021 m. balandžio 28 – gegužės 26 d. Naujojoje Klaipėdos galerijoje (mados ir verslo centre „Herkaus galerija“, Herkaus Manto g. 22) veiks Artūro Braziūno tapybos paroda.

Artūras Braziūnas, „Marsas ir Venera“.
Artūras Braziūnas, „Marsas ir Venera“.

Lietuvos viduriniosios menininkų kartos atstovą tapytoją Artūrą Braziūną galima priskirti XX a. pab. – XXI a. neomodernistams-neoromantikams – tiems, kurie tebetęsia ir plėtoja geriausias XX a. pr. ankstyvųjų modernistų, lietuviškojo „Ars“ judėjimo bei XX a. antrosios pusės Lietuvos koloristinės tapybos tradicijas, kryptingai gilinasi į spalvų formalios bei idėjinės išraiškos galimybes.

„Šio dailininko koloritas yra pagrįstas ryškių spalvų sąskambiais. Kartais tos chromatinės kombinacijos primena alyvų krūmo ar pakalnučių kero gamą, kitais atvejais artimos avių kailių, žmogiškųjų mėsų atspalviams. Galop, bandant suvokti – kas yra toji A. Braziūno tapyba, iš kokių egzistencinio pobūdžio ingredientų ji sukonstruota, įsitikintume, kad jos esminės jungtys yra pagrįstos paradoksais. Jeigu yra daiktas – tai jis gyvas, jeigu kūnas (nesvarbu, gyvūno, mitinio padaro ar žmogaus – moters, vyro…) – virstantis kažkuo, kintantis į sunkiai suvokiamą dalyką. Manyčiau, kad būtent tai signalizuoja ir simbolizuoja visokiausi sparneliai, spuogeliai, žiedai ir pumpurai. Toks procesas primena Ovidijaus „Metamorfozes“, mitologinius pokyčius, kurių metu daiktas tampa žmogumi, žmogus – dievu, o dievas – vėlgi daiktu. Ir taip be galo…“ – dailininko kūrybą apibūdina menotyrininkas Vidas Poškus.

A. Braziūnas, pristatydamas savo kūrybą, akcentuoja drobėse transformuotą realybę: „Save apibūdinčiau kaip romantinio siurrealizmo atstovą. Savo darbuose nesistengiu šokiruoti ar gąsdinti žiūrovo, o bandau perkelti žiūrintįjį į kitą realybę, meninėmis priemonėmis megzti dialogą su žiūrovais. Mano kūryba yra realistinė, bet man nepatinka vaizduoti gamtą ir daiktus tokius, kokie jie yra. Aš transformuoju realybę, sukuriu savitą meninį pasaulį, kuriame sąveikauja gyvūnai, gamta ir daiktai. Mano paveikslų gyvūnai yra personažai, kurių pagalba aš komunikuoju su žiūrinčiuoju į paveikslą. Dažniausiai gyvūnai-personažai žiūri į jus, jie nori kažką pasakyti, jie kalba akimis. Gamta mano darbuose irgi ne tiesiogiai atvaizduota, bet transformuota, pritaikyta konkrečiam meniniam sumanymui. Transformuotas personažas, perdirbtas gamtos motyvas sukuria siurrealistinį vaizdą, siurrealistinį pasaulį. Tai lyg pabėgimas nuo realybės realistinėmis priemonėmis“, – teigia menininkas.

Artūras Braziūnas (g. 1970 m. Vilniuje) mokėsi Vilniaus M. K. Čiurlionio menų mokykloje. Šešerius metus studijavo tapybą Vilniaus dailės akademijoje. Yra surengęs daugiau kaip 30 personalinių parodų, dalyvavęs daugiau nei 20 grupinių parodų Lietuvoje, Lenkijoje, JAV. Dailininkas savo drobes pristatė atrankinėse parodose-konkursuose Lietuvoje, Makedonijoje, kitose Europos šalyse bei JAV. Tapytojo darbų yra įsigiję Lietuvos, Lenkijos, Vokietijos, Suomijos, Estijos, Australijos, JAV ir kt. privatūs kolekcininkai. Šiuo metu menininkas gyvena ir kuria Vilniuje.

Paroda vyks iki gegužės 26 d.

Naujosios Klaipėdos galerijos informacija

Leave a Reply