Naujojoje Klaipėdos galerijoje – akvarelių paroda „Iš kelionių”

2019 m. rugsėjo 12 d., ketvirtadienį, 17.30 val. Naujojoje Klaipėdos galerijoje (mados ir verslo centre „Herkaus galerija”, Herkaus Manto g. 22) atidaroma akvarelių paroda „Iš kelionių”.

Sergej_Lysyj

Sergej Lysyj akvarelė

Naujojoje Klaipėdos galerijoje pristatoma septynių dailininkų, kuriančių akvarelės technika, kūrybos paroda. Pasibaigus vasaros plenerams, kelionėms, menininkai skaičiuoja nuveiktus darbus ir sugrįžta į parodų sales.

Praėjusių metų rudenį grupė akvarelininkų iš Lietuvos dalyvavo festivalyje Karlskronoje (Švedija) ir ten surengė net dvi akvarelės darbų parodas – Jūrų muziejuje (Marinmuseum) ir Etnografijos muziejuje (Blekinge museum). Parodos pavyko, todėl buvo sumanyta jas perkelti ir parodyti klaipėdiečiams, juo labiau kad šiuos miestus – Klaipėdą ir Karlskroną – sieja draugystės ryšiai.

Kitą ekspozicijos dalį sudarys akvarelės darbai iš šių metų vasarą vykusio tarptautinio akvarelės festivalio ir plenero Helsinkyje (Suomija).

Parodoje dalyvauja Vilniaus, Helsinkio, Šiaulių ir Klaipėdos dailininkai. Šiauliams atstovauja tapytojas Voldemaras Barakauskas – abstrakčios akvarelės meistras, ir Antanas Visockis – profesorius, tapytojas, akvarelininkas, ilgametis Šiaulių pedagoginio universiteto dėstytojas, akvarelėse savitai taikantis puantilistinę techniką.

Vilnietė Eglė Lipeikaitė – daugelio tarptautinių akvarelės parodų dalyvė ir prizininkė, kita sostinės atstovė architektė Laima Tamoševičienė akvarele „studijuoja” miesto architektūrą.

Akvarelininkai Sergej Lysyj, pamėgęs didmiesčių, uostų motyvus, aktyviai dalyvaujantis žymiausiuose pasauliniuose festivaliuose ir parodose, bei minimalizmo, abstrakčios akvarelės meistrė Virginija Urbonavičienė – talentingi ir žinomi Klaipėdos dailininkai.

Irina Novokreščionova šiuo metu gyvena ir kuria Švedijoje (Helsinkis). Jos ryškios, gyvenimo džiaugsmu spinduliuojančios akvarelės, kurių pagrindinis motyvas – gėlės, užburia meistriškai įvaldyta technika.

Visi parodos autoriai – skirtingi, bet gal tuo ir įdomūs?

Paroda vyks iki spalio 9 d.

Leave a Reply