Muziejuje – Velykoms skirtos parodos

Kovo 17 d. 17 val. Mažosios Lietuvos istorijos muziejuje (Didžioji Vandens g. 2, Klaipėda) atidaromos dvi šv. Velykoms skirtos parodos – „Senoji skulptūra. Praeitis kalba dabarčiai” ir tautodailininkės Laimos Dzigaitės žolynų grafikos darbų paroda „Laikinumas ir amžinybė”. Ta proga vyks diskusija „Sakralumo ženklai lietuvių liaudies mene ir tautodailėje”.

Seniausias datuotas Kretingos muziejaus rinkinio eksponatas. Pieta. 1722 m.

Seniausias datuotas Kretingos muziejaus rinkinio eksponatas. 1722 m.

Tautodailininkė Laima Dzigaitė, gimusi ir užaugusi Ukmergėje, ir šiuo metu ten gyvena bei kuria. Per gana ilgą kūrybinių ieškojimų laiką moteris išbandė įvairias dailės technikas, tačiau bene du dešimtmečius ji – „žolynų grafikos” kūrėja. Iš pradžių pastelėmis arba akriliniais dažais dailininkė paruošia spalvinį būsimo paveikslo foną, jame sutelkdama perteikiamą nuotaiką ar būseną, kurioje vėliau gimsta žolynų (neretai papildant piešimu, siuvinėjimu, audinių fragmentais) kompozicija, – užuomina, mintis arba siužetas. Laimos Dzigaitės paveikslai pasakoja apie gamtą ir jos sakralumą, apie Dievo paliekamus ženklus ir amžinąsias vertybes. Nuo 1993 m. dailininkė yra surengusi daugiau nei 30 personalinių parodų įvairiose Lietuvos vietovėse, darbus rodė ir užsienyje – Latvijoje, Lenkijoje, Vokietijoje, Prancūzijoje. Menininkė taip pat dalyvauja netradicinės lino dailės simpoziumuose ir parodose, iliustruoja knygas.

Parodoje „Senoji skulptūra. Praeitis kalba dabarčiai” pristatoma naujausia etnografinių ekspedicijų medžiaga iš Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus bei Kretingos muziejaus rinkinių ir eksponuojamos vertingiausios medinės liaudies skulptūros, surinktos iš pakelės koplytėlių, apleistų bažnyčių ir kapinių.

Parodų atidarymo proga pokalbyje-diskusijoje „Sakralumo ženklai lietuvių liaudies mene ir tautodailėje” dalyvaus tautodailininkė Laima Dzigaitė, kanauninkas Andriejus Sabaliauskas, restauratorė Elena Gvildytė, muziejininkė Danutė Šorienė. 

Parodos muziejuje bus eksponuojamos iki balandžio 16 d.

Leave a Reply