Meno projektas „Šiuolaikinės grafikos erdvės“ sugrįžta į KKKC Parodų rūmus

2022 m. rugpjūčio 19 d., penktadienį, nuo 17 val. Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro (KKKC) Parodų rūmuose (Didžioji Vandens g. 2) prasideda jau antrus metus vykstantis KKKC inicijuojamas meno projektas „Šiuolaikinės grafikos erdvės“.

Grafikos meno festivalis „Šiuolaikinės grafikos erdvės“ šiais metais savo erdves atveria tapatumo atsiskleidimui. Festivalio metu vykstančioje parodoje 11 jaunų kūrėjų įvairiomis formomis ir grafinės raiškos priemonėmis bei formomis iš skirtingų perspektyvų žvelgia į asmens tapatumo su kūryba, socialine aplinka bei savianalizės temas. Asmens tapatumo paieškų klausimai būdingi ne vienam jaunosios kartos menininkui, todėl jungtinėje parodoje autoriai nagrinėja tapatinimosi, susitapatinimo, unikalumo ir originalumo bei siekio identifikuoti save per kūrybą klausimus. Grupinėje „Šiuolaikinės grafikos erdvių“ parodoje kiekvienas menininkas savaip nagrinėja asmens, savo paties ar kito, buvimo prasmę, vietą ar apibrėžtį. Jaunųjų menininkų darbuose žmogui užauga sparnai, nurieda galva, jis įkalinimas nerimo erdvėje ar pradeda riaumoti lokio balsu.

Parodoje dalyvauja menininkai: Liepa Gudauskaitė, Indrė Lubytė, Jolita Puleikytė, Marija Brusokaitė, Alex Kochan, Pijus Burakas, Žvėrūna, Staselė Jakunskaitė, Tadas Truchill, Darius Odinas, Kseniia Buryka.

Su šiuolaikine grafika kviečia susipažinti per praktiką

Projekto „Šiuolaikinės grafikos erdvės“ organizatoriai siekia pristatyti ne tik jau žinomų menininkų kūrybą, bet ir supažindinti su dar tik kylančių kūrėjų darbais. Vienas iš projekto tikslų – įtraukti uostamiesčio jaunimą į KKKC veiklą ir kurti ilgalaikes partnerystes, todėl organizatoriai kviečia į visą mėnesį vyksiantį renginių ciklą. Dalyviams parengtoje programoje – performansai, seminarai, susitikimai su kūrėjais ir diskusijos, kūrybinės dirbtuvės, kur kartu su menininkais lankytojai galės prisijungti prie įvairių kūrybinių veiklų. Projekto metu menininkai Pijus su draugais Klaipėdos Baltijos gimnazijos sieną pavers miestą puošiančiu objektu, o festivalį vainikuos atlikėjos Karoo koncertas. Nuo gatvės meno neatsiejama ir tatuiruočių kultūra, todėl bus laukiami visi neabejingi šiai meno krypčiai.

Pirmasis renginys – rugpjūčio 20 d., šeštadienį, 11 val. kūrybinės cianotipijos dirbtuvės su grafikėmis Gertrūda Šernaite-Juršėne ir Liepa Gaidauskaite.

Paroda veiks iki 2022 m. rugsėjo 11 d.

KKKC Parodų rūmų (Didžioji Vandens g. 2, Klaipėda) darbo laikas: trečiadienį–sekmadienį 11–19 val. (valstybinių švenčių dienomis nedirba).

Renginio metu bus fotografuojama ir / ar  filmuojama. Informuojame, kad dalyviai gali būti matomi renginio nuotraukose ir vaizdo įrašuose, kurie gali būti viešinami įvairiose medijos priemonėse.

Leave a Reply