Meno mugėje „ArtVilnius’15” įvertintas Remigijus Treigys

Ketvirtadienį atidarytoje VI tarptautinėje šiuolaikinio meno mugėje „ArtVilnius’15” buvo paskelbti penki laureatai. Geriausia „ArtVilnius’15” Lietuvos galerija vertinimo komisija pripažino „Prospekto” galeriją iš Vilniaus, pristatančią menininko Remigijaus Treigio darbus.

ArtVilnius'15_sales

VI tarptautinės šiuolaikinio meno mugės „ArtVilnius’15” salės.

Nikitos Shalennyj iš Ukrainos darbas „Sibiras” gavo geriausios „ArtVilnius’15” instaliacijos nominaciją, o Ukrainos meno galerija TSEKH tapo geriausia mugės užsienio galerija.
Geriausia „ArtVilnius’15” menininke tapo Laima Oržekauskienė-Ore, jos darbus pristato „ArtCart” galerija iš Kauno. Geriausiu „ArtVilnius’15” jaunuoju menininku iki 35 m. paskelbtas Petras Lincevičius, jo darbai eksponuojami Vilniaus dailės akademijos parodų salėje „Titanikas”. P. Lincevičiui atiteks ir mugės mecenatės advokatų kontoros COBALT įsteigta 1000 eurų premija. Kiti laureatai bus apdovanoti mugės partnerių „Nestle Baltics” prizais.

Pasak vertinimo komisijos pirmininkės menotyrininkės dr. prof. Ramintos Jurėnaitės, paskirti nominacijas buvo sunkus uždavinys, nes daugelis galerijų pasirodo puikiai, pristato daug gerų darbų. „Kadangi Ukraina – mugės viešnia, jai skyrėme daug dėmesio. Geriausia užsienio galerija išrinkome TSEKH (Kijevas), kuri išskirtinai gera, eksponuoja tikrai įdomius menininkus, be to, aktyviai dalyvavo organizuojant visą Ukrainos meno pristatymą šių metų mugėje „ArtVilnius’15”. Geriausia instaliacija pripažintas „Sibiras” – ypatingas kūrinys, nes paprasčiausiomis, minimaliomis priemonėmis sukuriama įspūdinga metafora”, – sakė vertinimo komisijos pirmininkė.

Laima_Orzekauskiene_Ore _stendas

Geriausia „ArtVilnius’15” menininke tapusios Laimos Oržekauskienės-Ore stendas.

Komentuodama pasirinkimą dėl kitų trijų nominacijų, R. Jurėnaitė sakė, kad nebuvo nė vieno lengvo sprendimo. „Geriausia mugės menininke išrinkome Laimą Oržekauskienę-Ore, nes tai brandi Lietuvos dailininkė, įsitvirtinusi tarptautinėje meno arenoje, tačiau nuolat eksperimentuojanti ir peržengianti standartinio meno ribas”, – pristatydama mugės nominacijas sakė R. Jurėnaitė ir pridūrė, kad ne lengviau buvo išrinkti ir geriausią jaunąjį menininką, nes mugėje prisistato daug jaunimo.

Vis dėlto komisija apsisprendė už visiškai jauną menininką Petrą Lincevičių, kuriam kitas vertinimo komisijos narys menotyrininkas Ernestas Parulskis sakė pritaikęs savo sugalvotą trijų kriterijų formulę. „Mano apsisprendimą dėl menininko ar meno kūrinio lemia trys dalykai. Savęs klausiu: ar aš norėčiau surengti šio menininko parodą, ar norėčiau apie šiuos meno kūrinius parašyti ir trečia, ar norėčiau vertinamus meno kūrinius įsigyti”, – sakė E. Parulskis. Pasak vertinimo komisijos nario, į šiuos tris klausimus, vertindamas P. Lincevičių, jis atsakė teigiamai. Pasirodo, kad Lincevičius tapo ir kitų komisijos narių favoritu. „Taigi, mano sugalvota vertinimo formulė tikrai veikia”, – neabejojo E. Parulskis.

Prospekto_galerija

Geriausia „ArtVilnius’15” Lietuvos galerija vertinimo komisija pripažino „Prospekto” galeriją iš Vilniaus, pristatančią menininko Remigijaus Treigio darbus.

Na, o geriausia Lietuvos meno galerija tapusi Vilniaus galerija „Prospektas” buvo pasirinkta dėl eksponuojamų menininko Remigijaus Treigio fotografijų. „Fotografijos menas Lietuvoje vaidina ypač svarbų vaidmenį, Lietuvos fotomenininkai pelno prestižinius tarptautinius apdovanojimus, todėl ir išskyrėme „Prospekto” galeriją”, – sakė vertinimo komisijos pirmininkė R. Jurėnaitė.

Dar dvi nominacijas rinks mugės žiūrovai. Balsuoti už savo geriausią mugės galeriją ir menininką bus galima visomis „ArtVilnius’15” dienomis, o laureatai bus paskelbti birželio 28 dieną. Apdovanojimus žiūrovų geriausiais išrinktiems laureatams įsteigė pagrindinis mugės informacinis partneris „Lietuvos rytas”.

Mugė „ArtVilnius’15” veiks birželio 25–28 dienomis. Per keturias dienas meno gerbėjai, kolekcininkai bei profesionalai galės susipažinti su 55 šiuolaikinio meno galerijomis iš 15 pasaulio šalių. Ekspozicijos užima 12 000 kv. m ir išsidėsčiusios trijose Lietuvos parodų ir kongresų centro LITEXPO salėse.

Ryčio Šeškaičio ir Laimos Milkintės nuotraukos.

Leave a Reply