Menininkai dovanos savo kūrinius už parodų lankymą

Daugiau nei dvidešimt žinomų Lietuvos menininkų prisijungė prie socialinio projekto „Kartu su menu”. Projektas meno gerbėjus kviečia fotografuotis parodose ir asmenukes bei nuotraukas iš parodų su grotžymėmis #KartuSuMenu įkelti į feisbuką. Nuotraukų autoriai dalyvaus konkurse, kuriame galės laimėti menininkų įsteigtus prizus – paveikslus. Projekto organizatoriai ir menininkai šitaip tikisi į Lietuvos parodų sales privilioti kuo daugiau lankytojų.

Vilmantas_Marcinkevicius _Jogos stovykloje_ 40x28cm_ kartonas_sp_piestukai_akrilas

Vilmantas Marcinkevičius, “Jogos stovykloje”, 40×28 cm, kartonas, spalvoti pieštukai, akrilas.

„Dažnai girdžiu, kad meno parodas Lietuvoje lanko per mažai žmonių. Tikriausiai taip yra, nes apie įdomų vyksmą meno erdvėje mes sužinome per mažai. Kultūrinę spaudą skaito ne tiek jau daug žmonių, o ir menotyrininkų recenzijos ne visada sugeba sudominti platesnę auditoriją. Apie tai, kas vyksta, aš sužinau feisbuke, kai pamatau bičiulių įdėtas nuotraukas iš parodų. Sakyčiau – ir greitai, ir patogu, ir dinamiška, visos Lietuvos kultūrinio gyvenimo naujienos – lyg ant delno”, – pasakoja dailininkė Dovilė Bilkštienė.

Tačiau menininkė ir kiti feisbuko vartotojai savo socialiniame tinklo paskyrose mato ne tą patį. „Jei parodų lankytojai įkeltų nuotraukas iš parodų su vienodomis grotžymėmis #KartuSuMenu, jas galėtų pamatyti daug daugiau žmonių. Šitaip jie ne tik pamatytų, kas vyksta Lietuvos parodų salėse, bet ir patys galbūt susigundytų į tas parodas nueiti”, – taip savo sumanytą projektą pristato Dovilė Bilkštienė.

Projektas „Kartu su menu” vyks visą kovo mėnesį. Mėnesio pabaigoje paaiškės laimėtojai, kuriems atiteks menininkų įsteigti prizai. Projekte dalyvauti gali kiekvienas, apsilankęs bet kurioje meno parodoje ir įkėlęs nuotrauką iš jos į savo feisbuko paskyrą bei pažymėjęs jas grotžymėmis #KartuSuMenu. 

A_R_Gataveckai_Autoportretas_homonimas_42x29_5

Algirdas ir Remigijus Gataveckai, “Autoportretas homonimas”, 42×29.5

Pergales bus galima skaičiuoti populiariausių bei originaliausių nuotraukų kategorijose. Specialų prizą projekto rengėjai skirs daugiausiai skirtingų parodų aplankiusiam meno mėgėjui. Pagrindinio prizo laimėtojas bus išrinktas burtų būdu iš dalyvių, kuriems pavyks ne tik nusifotografuoti, bet ir parodoje įsigyti patikusį meno kūrinį. Prizinio fondo kūrinius nemokamai įrėmins projekto rėmėjas – rėminimo dirbtuvės “Rėmelis.lt”.

Vieni iš projekto dalyvių menininkai Algirdas ir Remigijus Gataveckai tikina, kad ši iniciatyva ne tik originali, bet ir vertinga: “Gabūs ir talentingi menininkai yra didžiausias kiekvienos šalies turtas. Kūrėjų darbai teikia įkvėpimo, atnaujina ir paįvairina žmonių kasdienybę”, – teigia Algirdas, o jo brolis jam paantrina: „Meno parodos yra kūrybinga ir ugdanti aplinka, kuri skatina visuomenę mąstyti neįprastai ir keistis į gera. Todėl visus, o ypač tuos, kurie nedalyvauja parodose, kviečiu kasdienišką aplinką keisti į kuriančiam mąstymui palankią, įkvepiančią terpę.”

„Sąmoningai projekte dalyvauti kviečiau itin skirtingus menininkus, norėjau, kad parodų lankytojai tarp prizų rastų labiausiai patinkantį kūrinį. Neabejoju, meno mylėtojus tai paskatins fotografuoti ir fotografuotis parodose, kelti nuotraukas į savo feisbuko paskyras ir skleisti meno žinią it gerąjį virusą”, – sako menininkė Dovilė Bilkštienė.

Dailininkė džiaugiasi, kad beveik visi menininkai, kuriems ji pasiūlė dalyvauti projekte, iškart sutiko prisijungti. „Tai, kad menininkai savo darbus dovanoja kolegų parodų lankytojams, yra geriausias įrodymas, jog Lietuvos menininkai vieni kitus palaiko. Tikiuosi, tokio pat palaikymo jie sulauks ir iš parodų lankytojų”, – apie projekto dalyvius kalbėjo Dovilė Bilkštienė.

Projekte „Kartu su menu” dalyvauja: Algirdas ir Remigijus Gataveckai, Audronė Petrašiūnaitė, Vilmantas Marcinkevičius, Jolanta Kyzikaitė, Paulius Šliaupa, Gustas Jagminas, Algis Kriščiūnas, Donata Minderytė, Dovilė Bilkštienė, Vytautas Tomasevičius, Eimutis Markūnas, Kristina Norvilaitė, Jūratė Rekevičiūtė, Julija Linkutė, Miglė Kosinskaitė, Rodion Petrov, Gabrielė Šermukšnytė, Andrius Makarevičius, Danielius Rusys, Vidas Poškus, Evelina Paukštytė, Jurgis Tarabilda, Miglė Kosinskaitė, Monika Furmanavičiūtė, Daiva Kairevičiūtė, Milena Liutkutė-Grigaitienė.

Leave a Reply