„Lietuviškas sodas pasitinka ir palydi“: Margaritos Macijauskienės šiaudinių sodų paroda autobusų stotyje

Klaipėdos autobusų stotyje (Butkų Juzės g. 9) eksponuojama tradicinių amatų meistrės Margaritos Macijauskienės šiaudinių sodų paroda „Lietuviškas sodas pasitinka ir palydi“.

Margarita Macijauskienė ir jos sodų paroda „Lietuviškas sodas pasitinka ir palydi“. Organizatorių archyvo nuotr.
Margarita Macijauskienė ir jos sodų paroda „Lietuviškas sodas pasitinka ir palydi“. Organizatorių archyvo nuotr.

Tradicinių amatų meistrės, meno kūrėjos M. Macijauskienės paroda kviečia į susitikimą su nepaprasta Lietuvos tradicinės tautodailės sritimi – šiaudiniais sodais. Tai senųjų tradicijų ir naujų formų paieškų rezultatas. Parodos autorė siekia populiarinti sodų pynimą kaip vieną iš tradicinių dekoratyvinės dailės rūšių, gyvybingą ir šiomis dienomis, tačiau jai nesvetimos ir naujos formos, netikėti sodų puošybos sprendimai.

M. Macijauskienė yra surengusi jau kelias dešimtis šiaudinių sodų parodų Lietuvoje bei užsienyje, aktyviai populiarina senąjį pynimo amatą vesdama edukacijas įvairaus amžiaus auditorijoms, tiek lietuviams, tiek svečiams iš užsienio šalių. Parodos lankytojai šiaudiniuose soduose išvys marių bangavimą, žuvų pilnus žvejo tinklus, aguonų laukus, bažnyčių bokštus, meiliai burkuojančius ar namus laiminančius paukščius, pastebės savitą puošybą. Parodoje eksponuojami geriausi asmeninės kolekcijos darbai bei nauji kūriniai, sukurti 2022 metais.

Menininkė tikisi, kad parodos lankytojai, nors ir netradicinėje erdvėje, pajaus sodo sakralumą, susipažins su jo sudėtinga architektonika, pasaulio medžio grindžiamu tobulu pasaulio modeliu. Parodos autorė viliasi, kad jos kūriniai keliaujantiems žmonėms suteiks naujų inspiracijų susidomėti šiuo nuostabiu senuoju amatu. Na, o šiaudinis sodas vis dažniau sugrįš į namus ar ras savo vietą moderniuose biuruose ar viešosiose erdvėse.

Paroda atidaryta birželio – rugsėjo mėnesiais kasdien 05.15–21.00 val.

Šis renginys yra Klaipėdos 770 metų gimtadienio programos dalis. Autorės M. Macijauskienės iniciatyvą kurti ir populiarinti šiaudinius sodus remia Lietuvos kultūros taryba.

Klaipėdos etnokultūros centro informacija

Leave a Reply