Lėta eiga: Aurimo Anuso paroda „Memel-Klaipėda”

KKKC Parodų rūmuose (Didžioji Vandens g. 2, Klaipėda) 2017 m. kovo 23 d., ketvirtadienį, 18 val. atidaroma Aurimo Anuso kūrybos paroda „Memel-Klaipėda. Lėta eiga. Slow speed”.

Aurimas Anusas_Ura_2012

Aurimas Anusas, “Ura!?”. 2012 m.

Neseniai 50-metį atšventęs klaipėdietis dailininkas, juvelyras ir skulptorius Aurimas Anusas savo jubiliejaus proga talento gerbėjams pristato pastaraisiais metais sukurtų darbų parodą-ataskaitą, apimančią visas galimas jo įvairiapusio talento ir kūrybos sritis.

Didžioji Aurimo Anuso darbų dalis ir tematiškai, ir konceptualiai yra susijusi su Klaipėdos miestu, Klaipėdos kraštu ir Mažąja Lietuva. Pažįstantys menininką gali paliudyti, kad jo domėjimosi savo kraštu nebegalima vadinti mėgėjišku: kraštas išvažinėtas visomis galimomis kryptimis, perskaitytos visos įmanomos knygos, aptartos visos galimos problemos ir istorinės šio krašto peripetijos. A. Anusas išsiskiria savo ypatingu gebėjimu matyti ir interpretuoti miesto, jo istorijos ir toje istorijoje išlikusių žmonių likimus. Dėl kontempliatyvaus, giluminio autoriaus požiūrio į tikrovę Klaipėdos miesto ir viso krašto naratyvas jo kūryboje atsiveria dar iki šiol nematytomis originaliomis formomis.

Apibrėžiant dailininko A. Anuso meninės kūrybos metodą, ko gero, labiausiai tiktų „magiškojo realizmo” terminas. Keisdamas įprastas perspektyvas, iškreipdamas erdvinį panašumą į realybę autorius padaro taip, kad jo paveikslų tikrovė prisipildo magiško turinio. Šalia pirminės, matomosios tikrovės atsiveria antrinė, paslaptinga ir sunkiai paaiškinama, paslėpta nuo naivaus žvilgsnio tikrovės pusė, kuri prieinama tik metaforiniam mąstymui ir kurią A. Anusas moka aptikti ir realiai pavaizduoti savo paveiksluose. Jis sugeba į vieną meninę visumą sujungti beišsiskiriančias į skirtingas puses pasaulio ir žmogaus dalis, įkvėpti naują prasmę ir sukurti naują žmogaus ir jo istorinės bei gamtinės aplinkos tarpusavio santykių modelį. Paveiksluose besikartojanti nuskendusio miesto metafora yra tas chirurginis instrumentas, kuriuo dailininkas, perrėždamas apmirusius mūsų kultūrinės atminties sluoksnius, atveria gyvą istorijos nervą.

Apie autorių

Aurimas Anusas gimė 1966 m. Klaipėdoje. 1985 m. baigė Telšių taikomosios dailės technikumą, meninio metalo apdirbimo specialybės jį mokė prof. Romualdas Inčirauskas. 1993 m. su pagyrimu baigė Talino aukštąją meno mokyklą ir įgijo meninio metalo apdirbimo specialybę. Grįžęs į Klaipėdą jau trečią dešimtmetį dirba pedagoginį darbą Eduardo Balsio menų gimnazijoje. A. Anusas yra Lietuvos dailininkų sąjungos bei Klaipėdos krašto auksakalių cecho narys. Menininkas dirba mažosios metalo plastikos, metalo skulptūros ir akvarelės bei piešinio žanrų srityse, aktyviai dalyvauja parodose Lietuvoje ir užsienyje.

Paroda veiks iki 2017 m. balandžio 15 d.
KKKC Parodų rūmų (Didžioji Vandens g. 2, Klaipėda) darbo laikas: trečiadienį–sekmadienį 11–19 val.

Leave a Reply