Klaipėdos lėlių teatre – Gretos Alice iliustracijų paroda „Laiškai pasauliui“

Klaipėdos lėlių teatre (Turgaus g. 9) nuo 2021 m. gegužės 17 d. pradeda veikti Gretos Alice iliustracijų paroda „Laiškai pasauliui“. Parodoje pristatomos dailininkės Gretos Alice iliustracijos, kurtos rašytojos Ignės Zarambaitės praeitą rudenį naujai perleistai knygai „Emilio laiškas“ ir tik ką pasirodžiusiai antrai kūrinio daliai „Slapta laiškų rašymo agentūra“.

Gretos Alice iliustracija
Gretos Alice iliustracija

Jauki, ryškiaspalvė ir kupina žiemiško jaukumo paroda tinkama mažiems ir jau užaugusiems vaikams. Parodos lankytojai pamatys viename miestelio pašte, kuriame niekad nedingsta siuntiniai, o laiškai visuomet laiku pasiekia adresatus, prasidėjusią istoriją. Jei kas pasakytų, kad tas paštas stebuklingas, būtų beveik teisus. Čia darbuojasi slapti paštininkai – Berta Ilgauodegė ir Liudvikas Šlaputis. Kasnakt jie išlenda iš savo urvelio ir kimba į darbus: rūšiuoja laiškus, dėlioja juos į tvarkingas krūveles, užklijuoja atplyšusius vokus… Pala, sakysit, o kodėl jie dirba tik naktį ir gyvena urve? Paštininkai Berta ir Liudvikas yra pelės! Ir netgi labai smalsios pelės – kartais nesusituri, ima ir perskaito vieną kitą laišką. Taip sužino, kad Emilis jaučiasi vienišas, jau ne pirmus metus rašo Kalėdų Seneliui prašydamas draugo. Kalėdų Senelis tokio didelio noro išpildyti negali, tad peliukai nusprendžia patys padėti berniukui. Juk visiems reikia draugų. Ne tik prieš Kalėdas!

Beje, Berta ir Liudvikas paruošė staigmeną ir parodos žiūrovams! Lankytojai galės patys patirti magišką laiškų rašymo malonumą –  stebuklinga pašto dėžė kvies rašyti tikrus popierinius laiškus autorėms. O vėliau pelytės ir autorės ištrauks tris laiminguosius, kuriems padovanos po knygą „Emilio laiškas“ su autografais!

Greta Alice – jaunosios kartos menininkė, kilusi iš vėjuotosios Klaipėdos. Dailininkė yra iliustravusi daugiau nei trisdešimt knygų vaikams, pristačiusi 11 personalinių parodų Lietuvoje ir užsienyje bei surengusi ne vieną dešimtį kūrybinių dirbtuvių Lietuvos miestuose bei kaimeliuose. Menininkės kūryboje itin svarbus dialogas su jaunaisiais skaitytojais, todėl ryškiaspalvėse iliustracijose glūdi daug smulkių detalių, kurias atrasti ir pažinti gali tik patys akyliausi skaitytojai. Trys svarbiausi dalykai dailininkės gyvenime: jūra, knygos ir draugai.

Ignė Zarambaitė –  knygų vaikams ir paaugliams autorė, edukatorė, gyvenanti ir kurianti Šilutėje. Rašytoja skaitytojų ir literatūros kritikų įvertinta už knygas „Emilio laiškas“, „Skudurinukė“, „Elzė ir senojo dvaro paslaptis“, „Stebuklingi senelio batai“ (akcijos „Metų knygos rinkimai 2019“ vaikų kategorijos nugalėtoja) ir „Juodavandeniai“ (akcijos „Metų knygos rinkimai 2020“ paauglių kategorijos nugalėtoja). Trys svarbiausi dalykai rašytojos gyvenime: kūryba, meilė ir juodas šokoladas.

Paroda Klaipėdos lėlių teatre veiks iki birželio 13 d., joje bus galima apsilankyti darbo dienomis nuo 10 iki 14 val., savaitgaliais – nuo 10 iki 13 val.

Parodos lankymas nemokamas!

Klaipėdos lėlių teatro informacija

Leave a Reply