Klaipėdos galerijoje – Vytauto Antano Jakščio „Improvizacijos“ ir Eglės Bacevičiūtės „Laukiamasis“

Lietuvos dailininkų sąjungos Klaipėdos skyriaus Klaipėdos galerijoje (Bažnyčių g. 6) 2022 m. kovo 10 d. (ketvirtadienį) 17 val. atidaromos dvi parodos – Vytauto Antano Jakščio pastelių paroda „Improvizacijos“ ir Eglės Bacevičiūtės autorinės juvelyrikos paroda „Laukiamasis“.

Vytauto Antano Jakščio pastelė, 31 x 48 cm.
Vytauto Antano Jakščio pastelė, 31 x 48 cm.

Brandų jubiliejų švenčiančio grafikos meistro, puikiai įvaldžiusio ofortą ir akvatintą, Vytauto Antano Jakščio pastelių parodoje „Improvizacijos“ lankytojai išvys pačius naujausius, dar niekur nerodytus meno kūrinius. V. A. Jakštys yra ekspresyvaus romantizmo grafikos kūrėjas, savo pastelės darbuose išsaugojęs sau būdingus kūrybos bruožus – meistriškai valdomą techniką, piešinį, šviesos ir tamsos kontrastų vaizdavimą, virtuoziškai jungiamą su svajinga impresionizmo laisve, kai spalva suteikia kūriniams dar ryškesnę plastinę galią ir paveikumą. V. A. Jakščio spalviniai tonai – dažnai tarsi eteriniai: kupini nematytų tamsos gilumų, pereinančių į akinančiai ryškios spalvos švytėjimą. Labai tikslus audringų abstrakčių dėmių valdymas, tikrojo motyvo aliuzija, įgudusiai kuria šiek tiek paslaptingą poetišką matymą. Sėkmingai išbaigta emocijų visuma, stilistikos ir minčių jėga – visa tai bus atskleista V. A. Jakščio parodoje.

Vytautas Antanas Jakštys gimė 1937 m. 1964 metais įgijo grafiko diplomą Lietuvos Valstybiniame dailės institute ir pradėjo aktyviai dalyvauti parodose. Nuo 1967 m. yra Lietuvos dailininkų sąjungos narys. 1969–1978 m. vaikų dailės mokyklos (Adomo Brako dailės mokykla) mokytojas, 1979–1981 m. Vilniaus dailės akademijos (VDA) Klaipėdos Vizualinio dizaino katedros dėstytojas.

Eglės Bacevičūtės juvelyrika, 5.1 x 2 x 1.5 cm, sidabras, 2020 m. Jevgenij Lobanov nuotr.
Eglės Bacevičūtės juvelyrika, 5.1 x 2 x 1.5 cm, sidabras, 2020 m. Jevgenij Lobanov nuotr.

Eglės Bacevičiūtės autorinės juvelyrikos paroda ,,Laukiamasis” – tai 2020 metais sukurta kolekcija, papildyta naujais darbais. Kolekciją įkvėpė juvelyrinės maldos dėžutės, nešiojamos kaip pakabukai. Į pakabukus galima dėti savo užstrigusias mintis, prašymus, o gal tiesiog padėkos žodžius… Kūrėja mano, kad prašymas / malda, kaip minties materializavimosi pradžia, vienija visus žmones ir visai nesvarbu, kaip jie tai daro. Tai menininkę įkvėpė gilintis į šį reiškinį ir kaip jis mus jungia, kurti savo maldos dėžutę taip, kaip ją įsivaizduojanti ir jaučianti. Darbuose naudotos medžiagos ir formos, kurios E. Bacevičiūtei intuityviai siejasi su maldos-meditacijos būsena ir platesne perspektyva į tikėjimą: trikertė žvaginė, cirkonas, kaip seniausias žemės mineralas, varis, sidabras, kietmedis etc. Darbai kviečia ne tik akimis, bet ir pirštais tyrinėti jų skulptūrines formas, juk lietimas – tai dalis maldos-meditacijos.

Eglė Bacevičiūtė gimė 1986 m. Šiuo metu gyvena ir dirba Kaune. 2009 m. įgijo juvelyrikos bakalauro laipsnį (VDA Telšių fakultetas), 2011 m. – skulptūros magistro laipsnį (VDA Kauno fakultetas). 2014 m. tapo Lietuvos dailininkų sąjungos nare. Nuo 2012 metų iki šiol kuria autorinę juvelyriką, dalyvauja grupinėse parodose, yra surengusi kelias personalines parodas. Nuo 2015 metų yra kviestinė VDA Kauno fakulteto lektorė, nuo 2019-ųjų – ir atsakinga už metalo mažosios plastikos laboratoriją.

Rėmėjai: Klaipėdos miesto savivaldybė, Lietuvos kultūros taryba.

Kuratorė – Neringa Poškutė-Jukumienė, koordinatorė – Rosana Lukauskaitė.

Laukiame Jūsų, laikantis visų saugumo reikalavimų atsižvelgiant į SAM rekomendacijas. Lankytojai be apsauginių kaukių nebus įleidžiami.

Mūsų darbo laikas: II–V – 10:00–18:00, VI – 11:00–16:00

Parodos vyks iki balandžio 9 d.

LDS Klaipėdos skyriaus informacija

Leave a Reply