Klaipėdos galerijoje – Kristinos Paulauskaitės-Ramonaitienės keramikos paroda „(ne)LIESTI“

Lietuvos dailininkų sąjungos Klaipėdos skyriaus „Klaipėdos galerija“ (Bažnyčių g. 6) nuo 2021 m. kovo 29 d. (pirmadienio) pristato keramikės Kristinos Paulauskaitės-Ramonaitienės kūrybos parodą „(ne)LIESTI“.

Kristina Paulauskaitė-Ramonaitienė. Miško dvasia. Organizatorių nuotr.
Kristina Paulauskaitė-Ramonaitienė. Miško dvasia. Organizatorių nuotr.

Parodos kūriniai lyg siurrealistiniai personažai dar kūrybos procese pradeda norėti prabilti, pasirodyti, išsakyti mintis, norus, suvaidinti savo vaidmenį. Jie užsiaugina kojas, ragus, nosį, kad užuostų, akis, kad stebėtų stebinčius, ausis, kad išgirstų ir išmoktų pasakyti. Jie tarsi pasakų herojai, atklydę į menininkės pasąmonę, kad turėtų galimybę gimti. Per juos kūrėja išreiškia emocijas, mintis akistatoje su kasdienybe ir joje gyvenančiais jausmais – nerimu, baime, tikėjimu, viltimi, laime, meile, netikėtumais, nusivylimais. Daugelyje kūrinių, neatsiejamų nuo santykio su žmogumi, pasireiškia gamtos motyvai. Gamtoje gali rasti ramybės, gėrio, netobulumo, pavirtusio grožiu.

O kad kūriniai iš tikrųjų prabiltų, į pagalbą ateina technologijos – sustingę keramikos dirbiniai įgauna gyvybės, tapdami savotiškais aktoriais ar gyvomis dekoracijomis, kad žiūrovas pamatytų kuo aiškiau, gyviau ir norėtų užsibūti parodoje, tyrinėti. Integruotos minimalios šiuolaikinės technikos galimybės padeda perteikti konkrečius vaizdus ir mintis.

Kristina Paulauskaitė-Ramonaitienė – keramikė, nuo 2016 m. Lietuvos dailininkų sąjungos narė. Įvairiose kolektyvinėse šalies ir tarptautinėse parodose aktyviai dalyvauja nuo 2011 m. Tai jau penktoji personalinė paroda asmeniniame menininkės kūrybos kelyje. Kūrėja mėgsta drąsiai eksperimentuoti, atrasdama vis platesnes keramikos meno galimybes. Keramika jai –  nuolatinis žaidimas, eksperimentai ir neišsemiamos galimybės įgyvendinti idėjas erdviniuose kūriniuose. Per kūrinius menininkė bando išreikšti mintis, kurių dažnai nepavyksta išsakyti žodžiais. Didelė dalis parodos kūrinių prabyla tiesiogine to žodžio prasme, o jei nekalba, tai juos galima jausti liečiant arba pastebėti jų šviesomis siunčiamus signalus.

Laukiame Jūsų, laikantis visų saugumo reikalavimų. Galerijoje vienu metu gali būti ne daugiau kaip 4 asmenys (arba vienas šeimos ūkis). Lankytojai be apsauginių kaukių nebus įleidžiami.

Mūsų darbo laikas: I–V – 12:00–18:00, VI – 12:00–16:00

Paroda vyks iki 2021 m. balandžio 17 d.

LDS Klaipėdos skyriaus informacija

Leave a Reply