Klaipėdos galerijoje – Jono Arčikausko kūrybos paroda „Kėslai ir ketinimai”

Lietuvos dailininkų sąjungos Klaipėdos skyriaus Klaipėdos galerija (Bažnyčių g. 6) 2020 m. spalio 22 d., ketvirtadienį, 17.00 val. pristato dailininko Jono Arčikausko kūrybos parodą „Kėslai ir ketinimai”. Renginyje dalyvaus ir pats autorius.

Jono_Arcikausko_paroda

Jono Arčikausko kūriniai. Organizatorių archyvo nuotr.

Vienas ryškiausių Lietuvos postmoderniosios dailės kūrėjų – scenografas ir keramikas Jonas Arčikauskas gimė 1957 m. Patilčiuose, Lietuvoje. Daugiau nei keturiasdešimt metų menininkas dirba įvairiuose teatruose, kuria scenovaizdžius, kostiumus, grimą, videoinstaliacijas, plakatus teatro spektakliams bei kinui, režisuoja, rašo libretus. Savo kūrybos kelyje dailininkas įgyvendino scenografiją daugiau nei šimtui spektaklių Lietuvoje, Austrijoje, Danijoje, Švedijoje, Norvegijoje, Rusijoje ir Japonijoje. Būdamas vienas pirmųjų scenografų Lietuvoje, besinaudojančių eklektikos teikiamomis galimybėmis, jis nevengia provokuoti, savo kūriniuose naudoja deformacijas, įvairių stilių derinius, lengvai transformuojamas formas, kas suteikia jo kūriniams interaktyvumo.

Parodoje eksponuojami Jono Arčikausko scenografijos eskizai, kostiumų fragmentai ir keramikos darbai, sukurti specialiai šiai parodai. Parodą papildo du nuolat besisukantys dokumentiniai filmai apie dailininką – viename iš jų pristatomi menininko kūrybinio kelio fragmentai, kitame specialiai parodai parengtas interviu su Jonu Arčikausku, kurį kalbina teatrologė Daiva Šabasevičienė.

Parodos organizatoriai – Lietuvos teatro muzikos ir kino muziejus, rėmėjai – Kultūros Taryba.

Renginyje bus fotografuojama ir filmuojama, todėl informuojame, kad lankytojai gali būti matomi renginio nuotraukose ar vaizdo įrašuose, paskelbtuose socialiniuose tinkluose ar žiniasklaidoje.

Lankytojai be apsauginių kaukių nebus įleidžiami.

Paroda vyks iki lapkričio 14 d.

Leave a Reply