Klaipėdoje – tarptautinė šiuolaikinės gintaro juvelyrikos paroda „Amber Room”

Įsibėgėjus „gintariniam” rudeniui, Lietuvos dailininkų sąjungos Klaipėdos skyrius kviečia penktadienį, spalio 25 dieną, 17 val., simboliškai atverti duris į „gintaro kambarį” – šiuolaikinės gintaro juvelyrikos parodą „Amber Room” Mažosios Lietuvos istorijos muziejuje (Didžioji Vandens g. 2, Klaipėda), 3 aukšto parodų salėje.

ILZE_EGLE_Gintariniai_debesys

Ilze Egle, „Gintariniai debesys“.

Autentiškame fachverkinės architektūros pastato interjere gintaras vaidins svarbiausią kultūrinį / istorinį / meninį vaidmenį. Parodoje „Amber room”, simboliškai dedikuotoje Baltijos kelio jubiliejui paminėti, dalyvauja garsiausi juvelyrikos meno kūrėjai iš Lietuvos, Latvijos ir Estijos. Šios parodos pagrindinis tikslas – populiarinti šiuolaikinę gintaro juvelyriką ir plėsti gintaro, kaip objekto, meninį lauką pasitelkiant įvairias jo galimybių perspektyvas.

Autorinės juvelyrikos kūrėjai, dizaineriai savo kūrybinėms idėjoms įgyvendinti gana dažnai pasitelkia gintarą, tačiau tai labai skiriasi nuo juvelyrikos meno raiškų ir šiuolaikinės gintaro juvelyrikos galimybių ribų. Čia gintaras pirmiausiai yra viena iš turiniu provokatyvių medijų, o ne vien materialus objektas. Šiuolaikinės meninės galimybės, įvairių vizualinių priemonių pasitelkimas, specialiai sukurta parodos architektūra ir netikėti rezultatai yra šio projekto pagrindinė idėja, kuri meno vartotojui bus, tikimės, patraukli ir netikėta. Klaipėdoje, o ir visoje Lietuvoje, juvelyrikos meno parodos nėra dažnas reiškinys, tad šiuo projektu praplečiame juvelyrikos ekspozicijų ribas ir vietas, platesnį vartotojo pasiekiamumą ir labai simboliškai primename apie savo brolystę, glostomą Baltijos jūros dosnios pakrantės.

Neringa_Poskute_Jukumiene_Gal_susitinkam_kavos

Neringa Poškutė-Jukumienė, „Gal susitinkam kavos“.

Parodos autoriai:

Lietuviai: Birutė Stulgaitė, Eglė Čėjauskaitė-Gintalė, Jurgita Erminaitė-Šimkuvienė, Sigitas Virpilaitis, Sandra Malaškevičiūtė, Šarūnė Vaitkutė, Ugnė Blažytė, Vita Pukštaitė-Bružė, Karina Kazlauskaitė, Neringa Poškutė-Jukumienė, Solveiga ir Alfredas Krivičiai, Aušra Mačiulaitienė. Šviesos instaliacijos „Amberscope” menininkas Linas Kutavičius.

Latviai: Ilze Egle, Una Mikuda.

Estai: Adolfas Šaulys, Kertu Vellerind.

Parodos organizatorius – Lietuvos dailininkų sąjungos Klaipėdos skyrius. Partneris – Mažosios Lietuvos istorijos muziejus.

Parodos kuratorės: Karina Kazlauskaitė, Neringa Poškutė-Jukumienė.

Menotyrininkės: dr. Jurgita Ludavičienė ir Kristina Pipiraitė.

Fotografas: Klaus Leo Richter.

Paroda vyks iki 2019 m. lapkričio 23 d.

Leave a Reply