Klaipėdoje – emalio paroda „IIIAIIIDX”

2017 m. birželio 29 d., ketvirtadienį, 18.00 val. Klaipėdos galerijoje, Bažnyčių g. 6, Klaipėdoje, atidaroma emalio darbų paroda kodiniu pavadinimu „IIIAIIIDX”.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Tadas Deksnys, “Vakaro žiedai”. 2017 m.

IIIA – trijų autorių: Tado Deksnio, Rūtos Jurkūnaitės-Bruožienės ir Daliaus Razausko, IIID – trijų dimensijų emalio retrospektyvinė paroda, paženklinta simboliu “X”.

DR"drovi"17 – Version 2

Dalius Razauskas, “Drovi”. 2017 m.

Parodos tikslas – supažindinti Klaipėdos gyventojus ir miesto svečius su trejų metų kūrybinių dirbtuvių, kurių metu buvo laisvai kuriama naudojant emalį, rezultatais.

Emalį įprasta naudoti plokštumoje. Trys autoriai, turintys skirtingas darbo su metalu ir emaliu patirtis, iškėlė tikslą tyrinėti emalio ribas dirbant su trimačiais objektais. Darbų medžiagiškumas – jungiamoji trijų autorių kūrybinių ieškojimų ir atradimų grandis. Tai pasireiškė pačiomis įvairiausiomis formomis, gal netikėtai net ir patiems parodos autoriams. Trejų metų – trys skirtingos temos, bet darbų medžiagiškumas ne tik sujungė, bet ir nulėmė kūrinių bei parodos formatą. Darbai konceptualūs ir labiau pretenduojantys į objektinį, nei taikomąjį meną.

Emalio kūriniai visą tą laiką keliauja drauge, yra gyvenimo liudininkai ir dalyviai. Keičiantis kontekstui, keisis jų reikšmės, turinys. O gal jie įsitrauks į jūsų istorijas ir taps daiktiniais jūsų gyvenimo istorijos liudytojais?

Ši retrospektyvinė, jau ketvirtoji grupinė paroda – tarsi tiltas į naujų idėjų jūrą su smagia galimybe pažvelgti į tašką krante, nuo kurio trys autoriai pradėjo savo kelionę.

Paroda veiks iki liepos 26 d.

Leave a Reply