Klaipėdoje – Anatoliy Sergienko kūrybos paroda

Naujojoje Klaipėdos galerijoje (mados ir verslo centre „Herkaus galerija”, Herkaus Manto g. 22) pirmą kartą Lietuvoje pristatoma žymaus Rusijos dailininko iš Murmansko Anatolijaus Sergijenkos (Anatoliy Sergienko) personalinė paroda „Dviese”.

burst

Anatoliy Sergienko, „Dviese“, popierius, akrilas, flomasteriai, 60 x 42,5 cm

Anatolijus Sergijenka – tapytojas, grafikas, portreto, peizažo žanrų tapybos meistras, gyvenantis ir kuriantis Murmanske, Šiaurinėje Rusijoje. Parodoje eksponuojami menininko kūriniai iš esmės atspindi parodos pavadinimą „Dviese”. Paveiksluose, atliktuose skirtingais stiliais, tapybos bei grafikos technikomis, dominuoja žmonių figūros – persipynusios, tarsi meilės šokyje išreiškiančios savo jausmus.

„Tikriausiai visi meistrai savo paveiksluose kada nors išbandė abstraktaus meno subtilybes. Ir aš atlikau daugybę tokių darbų, tačiau visada likau ištikimas figūratyviniam menui.Menininkas turi keistis, kaip nuolatos keičiasi laikas. Jis neturi būti visą laiką vienodas, tačiau turi išlikti atpažįstamas. Nuoširdus, sąžiningas, labai profesionalus, drąsus menas visada bus suvokiamas ir paklausus”, – savo pasirinkimus argumentuoja A. Sergijenka.

Daugelis dailininko darbų yra paremti Biblijos motyvais, menininkas nagrinėja filosofines ir mitologines temas, jas spręsdamas šiuolaikiniu stiliumi. A. Sergijenka turi savo mėgstamus personažus, siužetus, kuriems suteikia vis naujų atspalvių. Menininko kūryba – daugialypė, jis atviras netikėtiems eksperimentams ir naujų formų paieškoms. Galingas tapytojo temperamentas ir impulsyvumas atsispindi gausioje ryškių spalvų paletėje, jį ypač žavi degančios ir fluorescuojančios spalvos, paveiksluose tarsi šokančios energingą šokį.

„Kiekvieną dieną piešiu realistiškai. Man piešti – būtinybė, kaip pianistui groti. Bet avangardiniuose darbuose turiu daugiau galimybių kūrybiškumui ir vaizduotei. Čia jau dirba ne rankos, o galva. Daugelis nesupranta šiuolaikinės tapybos, nes negali paaiškinti. Ir nereikia aiškinti. Tapyba turi būti jaučiama, – apie savo kūrybą kalba menininkas. – Aš nežinau, kas nutiks mano paveikslams, piešiniams, nežinau, kodėl aš tapau ir kuriu. Net jei būčiau patekęs į apleistą salą, kur nėra dirbtuvių ir parodų, vis tiek pieščiau su lazda smėlyje. Reikia skubėti išlieti savo energiją ir mintis paveiksluose, kurie liks amžiams”, – sako temperamentingasis menininkas.

Anatolijus Sergijenka gimė 1946 metais Zaporožėje, Ukrainoje. 1966 m. baigė Dnepropetrovsko dailės institutą, Tapybos fakultetą. Nuo 1972 m. gyvena Severomorsko mieste, Murmansko srityje. Nusipelnęs Rusijos Federacijos dailininkas, Rusijos dailininkų sąjungos narys. Šiuo metu – Maskvos finansų ir humanitarinių mokslų akademijos Murmansko filialo Dizaino katedros docentas.

Menininko darbų yra muziejuose ir privačiose kolekcijose Baltarusijoje, Didžiojoje Britanijoje, Graikijoje, Gruzijoje, Danijoje, Kanadoje, Nyderlanduose, Norvegijoje, Rusijoje, JAV, Ukrainoje, Suomijoje, Švedijoje.

Paroda veiks iki 2020 m. sausio 23 d.

Leave a Reply