Klaipėdoje – Agotos Bričkutės „Išorinio ir vidinio pasaulio jungtis“

Klaipėdoje, kavinėje „10 tiltų“ (Turgaus g. 19) 2021 m. birželio 14 – liepos 31 d. veiks nepriklausomybės kartos dailininkės bei menotyrininkės Agotos Bričkutės personalinė darbų paroda „Išorinio ir vidinio pasaulio jungtis“. Menui atvirose kavinės patalpose bus eksponuojami jaunosios dailininkės kūriniai, sukurti 2016–2021 m. laikotarpiu.

A. Bričkutė tapybos keliu patraukė iškart po menotyros studijų Kaune. Nors iki šiol yra laisvai samdoma menotyrininkė, vis didesnę reikšmę dailininkės gyvenime įgauna tapyba. Pastaroji veikla,  dar vaikystėje užsimezgusi kaip hobis, šiandien yra nuoseklus kūrybinis procesas.

Klaipėdietės darbuose atsiskleidžia dėmesys portreto bei peizažo žanrams, improvizacija spalvomis ir formomis, siekis simboliškai vizualizuoti savo jausminį pasaulį bei sukurti alternatyvią meninę realybę. Pagrindiniai leitmotyvai – veidas ir gamtos formos, tampa tarsi regimu karkasu neverbaliniam būsenų pasauliui įamžinti. Vaizduojami personažai bei gamtos motyvai yra stilizuoti, abstrahuoti, transformuoti, tarsi įtraukti į vidinio pasaulio peripetijas, atliepiantys įvairias nuotaikas, išgyvenimus.

Menininkės darbai išsiskiria ir savo ryškiu, bekompromisiu koloritu, gausiais spalviniais kontrastais, taip pat būdingi atsikartojantys motyvai (veido, gamtos, nuogo kūno reprezentacija), persipinantys kubizmo, siurrealizmo, ekspresionizmo bei popmeno stiliai.

Įdomu stebėti, kaip laikui bėgant kinta menininkės darbai bei santykis su kūryba. Pradžioje tapyba jaunajai kūrėjai buvo lyg vidinis monologas su savimi. Drobėse ji reflektavo savo dvasinius išgyvenimus, juos jautriai atskleisdavo, išliedavo. Tapyba buvo paguoda, nusiraminimo šaltinis, vilties nešėja. Ilgainiui paveikslai pradėjo šviesėti, paveikslų siužetuose dramatizmą pakeitė dekoratyvumas bei spalvinė improvizacija, portreto žanras prasiplėtė iki peizažo. Kūrybinis procesas įgavo kryptingumo ir nuoseklumo.

A. Bričkutė (g. 1993)  aktyviai reiškiasi kultūriniame lauke, nuo 2018 m. yra surengusi 7 personalines parodas, dalyvauja grupinėse parodose. Menininkės darbų yra įsigiję meno gerbėjai  iš Lietuvos, Norvegijos, Šveicarijos ir Olandijos.

Paroda „Išorinio ir vidinio pasaulio jungtis“ kavinėje „10 tiltų“ (Turgaus g. 19, Klaipėda) veiks iki liepos 31 d.

Leave a Reply