Klaipėdiečio Rodion Petroff „Grupinė paroda“ – „Titanike“

2022 m. rugsėjo 1 d., ketvirtadienį, 19 val. VDA parodų salėje „Titanikas“ (Maironio g. 3, Vilnius) atidaroma menininko Rodiono Petrovo (Rodion Petroff) „Grupinė paroda“, kuratorė – Laima Kreivytė.

Rodion Petroff tapyba
Rodion Petroff tapyba

Sugalvota ir įgyvendinta grupinė vieno autoriaus paroda skamba kaip oksimoronas, bet atėję į parodų erdves būtent tai ir pamatysite: vienas autorius pažadina savyje daug menininkų ir jų darbus sujungia į konceptualią visumą. Šioje parodoje autorius pristato savo darbų ciklą „Abejonės ir ginčai“, per pastaruosius dvejus metus ir anksčiau sukurtus darbus – tapybą ir meno objektus. Lyg skirtingų autorių sukurtuose darbuose įžvelgiamas vienas svarbiausių R. Petrovo kūrybos bruožų – specifinėje meno kalboje autorius dažnai pasitelkia ironiją, alegoriją, o kartais artėja prie absurdo ribos. Žiūrovui kas kartą metamas iššūkis kvestionuoti matomą vaizdą, pabandyti įminti sociokultūrinių kodų mįsles bei nuspręsti, kaip pasielgti su mazgais, surištais iš darbų pavadinimų ir paveiksluose pavaizduotų motyvų – atrišti ar nukirsti.

Dažnai menininko kūryboje analizuojamos tokios temos kaip visuomenės nuomonė, tapatybė, socialinė ir politinė kritika, pasitelkiama autobiografinė savirefleksija. Savo paveiksluose tapytojas vaizduoja vartojimo objektų, gyvenimo detalių motyvus, atspindi ilgalaikį įspūdį palikusius ryškius gyvenimo įvykius.

Rodion Petroff (g. 1985) įgijo VDA dailės magistrą. Nuo 2005 m. dalyvauja grupinėse parodose Europoje ir už jos ribų, jo kūryba pristatoma galerijose Lietuvoje ir užsienyje bei tarptautinėse meno mugėse. Nuo 2010 m. autorius surengė 15 personalinių parodų Lietuvoje, Švedijoje, Vokietijoje, jo darbų yra privačiose kolekcijose Lietuvoje ir Europoje. Menininkas tris kartus buvo Jaunojo tapytojo prizo finalininku, laimėjo Jaunųjų Europos kūrėjų bienalės žiūrovų prizą.

Parodą iš dalies remia Lietuvos kultūros taryba ir Klaipėdos m. savivaldybė.

VDA parodų salės TITANIKAS darbo laikas: II–VI 12–18 val.

Leave a Reply