KKKC Parodų rūmuose – „We can be heroes” / „Būkime herojais”

Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro (KKKC) Parodų rūmuose (Didžioji Vandens g. 2, Klaipėda) 2020 m. rugsėjo 4 d., penktadienį, 18 val. pristatomas tarptautinis meno projektas „We can be heroes” / „Būkime herojais”, 18.45 val. vyks performansas „Fluqus vedybos. Kentauro gimimas”, 19.30 val. Meno kieme – tapybos akcija-hepeningas „Laisvė”.

Mikelis_Fiseris

Miķelis Fišers, “Kalbos pamokos”.

Projektas „We can be heroes” / „Būkime herojais”, skirtas Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro 15 metų sukakčiai, – tai visų šių KKKC veiklos metų meno lauko dalyvių: užsienio šalių ir Lietuvos menininkų, kuratorių ir organizatorių, dizainerių, žurnalistų ir kritikų, meno gerbėjų, stebėtojų ir vertintojų, prisidėjusių prie Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro kūrimo ir tęsiančių KKKC evoliuciją, pokalbis šiandien.

„We can be heroes” per eksponuojamus meno kūrinius simboliškai įvardija kada nors įgyvendintus KKKC projektus, turėjusius įtakos ne tik paties centro vystomoms idėjoms ar ateities vizijoms, bet ir miesto bendruomenei. Projekto devizas išreiškia asmens ir visuomenės, kultūros ir natūros, objektyvumo ir tolerancijos, meno ir politikos bei daugybę kitų binarinių opozicijų, kurias gali įvardinti bet kuris iš mūsų. Pasakojimą projekte patikėta vystyti kiekvienam dalyviui – tiek menininkui, tiek žiūrovui… Kiekvienas jų yra atskaitos taškas, bet kurio menininko kūrinys gali tapti šios ritualinės kelionės laiku pradžia.

„Kažkada erdvė buvo belaikė, kai gyveno tik Dievai ir Herojai. Vėliau atsirado Planko siena, kurios savo galva pramušti mums nepavyksta, todėl vis dar tikime ritualais, galinčiais sunaikinti praeitį ir grąžinti mums veiksmo nekaltybę. Tarp visatos gimimo ir apokalipsės, iliuziniame faktais paremtame laike nelieka teigiamo ir neigiamo. Sau nepavaldaus erdvėlaikio planktone vienodą vertę gali įgyti fizika ir metafizika, gamtiniai ir socialiniai reiškiniai: lyčių lygybė ar sekundės etalonas, kraniometrija ar kvantinė mechanika, reinkarnacija ar genocidas… Idėja mumifikuoti esamąjį laiką gimė pokalbio su potencialiais jo dalyviais metu. Tai fantasmagoriška ritualo vizija, kuri niekada nenutrūksta ir vienu metu vyksta tiek praeityje – mūsų atmintyje, tiek dabartyje per atkartojamus išmoktus veiksmus, tiek ateityje – nes yra formuojama mūsų fantazijų, vilties ir iliuzijų. Mes tikime, kad aktyviai veikiant kiekvienam meno lauko dalyviui, įsiklausant į citatas ir stebint atsirandančias interpretacijas, projekto kontekste galime atrasti tik mums skirtą laiką ir erdvę – atgimti nors penkiolikai minučių”, – sako projekto iniciatorius, KKKC direktorius Ignas Kazakevičius.

Parodoje dalyvauja užsienio šalių ir Lietuvos menininkai, meno grupės, parodų kuratoriai, dizaineriai, architektai: Žygimantas Augustinas (LT), Maris Bishofs (LV), Li Bond (LV), Miķelis Fišers (LV), Patricija Gilytė (LT-DE), Algis Griškevičius (LT), Christian Helwing (DE), Jörg Paul Janka (DE), Gintaras Palemonas Janonis (LT), Andrus Joonas (EE), Michael Jonas (DE), Anatolijus Klemencovas (LT), Stefan Linberg (DE), Meno grupė „Neznyje baby” (RU), Jūratė Rekevičiūtė (LT, in memoriam), Ričardas Rickevičius (LT), Remigijus Treigys (LT), Vygandas Šimbelis aka Das Vegas (LT-SE).

Parodos architektas Vilnis Putrams (LV).

18.45 val. performansas „Fluqus vedybos. Kentauro gimimas”: Laima Kreivytė, Inga Galinytė, Denisas Kolomyckis.

19.30 val. Meno kieme (Bažnyčių g. 4) tapybos akcija-hepeningas „Laisvė”. Menininkai Audrius Gražys, Irma Leščinskaitė, Rodionas Petrovas interpretuos Niujorko Laisvės statulos tema. Kviečiami prisijungti visi norintys!

Sužinokite, kaip komunikacija tampa meno kūriniu!

KKKC 15 metų veiklos jubiliejinių renginių ciklo „Supernova” programa: www.ink4.art/supernova/

Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Klaipėdos miesto savivaldybė.

Paroda „We can be heroes” / „Būkime herojais” veiks iki 2020 m. spalio 31 d.
KKKC Parodų rūmų (Didžioji Vandens g. 2, Klaipėda) darbo laikas: trečiadienį–sekmadienį 11–19 val. (valstybinių švenčių dienomis nedirba).

Renginyje bus fotografuojama ir filmuojama, todėl informuojame, kad lankytojai gali būti matomi renginio nuotraukose ar vaizdo įrašuose, kurie gali būti skelbiami socialiniuose tinkluose ar žiniasklaidoje.

Lankytojai be apsauginių kaukių nebus įleidžiami.

Leave a Reply