KKKC Parodų rūmuose – VDA Klaipėdos fakulteto darbų paroda

Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro (KKKC) Parodų rūmuose (Didžioji Vandens g. 2, Klaipėda) 2022 m. kovo 18 d., penktadienį, 17 val. atidaroma VDA Klaipėdos fakulteto darbų paroda.

VDA Klaipėdos fakulteto darbų parodos eksponatas
VDA Klaipėdos fakulteto archyvo nuotr.

Vilniaus dailės akademijos (VDA) Klaipėdos fakulteto grafinio dizaino studijų programos studentų darbų paroda po keleto metų pertraukos sugrįžta pagrindinę miesto parodų erdvę – KKKC Parodų rūmus. „Šia paroda siekiame prisistatyti ir parodyti miestiečiams, kas mes ir ką veikiame, ką kuriame“, – sako parodos kuratorius, VDA Klaipėdos fakulteto grafinio dizaino studijų programos vadovas, lektorius Martynas Lapas. Iki šiol visos studentų ekspozicijos paprastai vykdavo fakulteto patalpose peržiūrų ir egzaminų sesijų laikotarpiu, todėl ši paroda jos rengėjams – didelis iššūkis ir atsakomybė.

Ekspozicijoje pristatomi geriausi grafinio dizaino studentų pastarųjų keleto metų darbai. Paroda neturi konkrečios temos, nes stengiamasi parodyti kuo platesnį skirtingų darbų spektrą – nuo piešimo ir tapybos iki kaligrafijos, formos studijos ar videomeno. Ekspozicijoje galima pamatyti darbus, sukurtus ne tik pirmame, bet ir vėlesniuose kursuose. Keletas parodos kūrinių – autoriniai. Tai ketvirto kurso studentų Aistijos Sokolovos ir Eimanto Budrio kūryba.

Iš viso parodoje eksponuojama daugiau kaip 80 darbų, sukurtų naudojant mažiausiai 10 skirtingų technikų. Žinoma, tai tik nedidelė dalis, ką kuria fakulteto studentai. Tokiu plačiu darbų spektru stengiamasi parodyti, kad VDA Klaipėdos fakultetas ugdo labai plataus profilio specialistus, kurie geba ne tik profesionaliai spręsti grafinio dizaino užduotis, bet ir tapyti, piešti, fotografuoti ir t. t.

VDA Klaipėdos fakultetas yra vienintelė aukštoji meno mokykla Vakarų Lietuvoje. Fakultete gyvuoja trys studijų programos: Grafinis dizainas, Interjero dizainas ir Vizualusis dizainas. Kiekviena iš minėtų studijų programų turi palyginti nedidelį studentų skaičių – dažniausiai iki 10-ies. Tai indikuoja, kad kiekvienas studentas gauna labai daug dėstytojų dėmesio ir gali produktyviau dirbti, planuoti savo laiką.

„Studentai fakultete turi visišką laisvę kurti. Jiems dažnai formuojamos individualios užduotys, dėstytojai bando suteikti kaip galima daugiau saviraiškos laisvės. Dažnai studentai pasirenka savo kūrybos temas, todėl darbai, nors ir atliekami viena ar kita technika, yra visiškai skirtingi“, – teigia M. Lapas.

Paroda veiks iki 2022 m. balandžio 10 d.

KKKC Parodų rūmų (Didžioji Vandens g. 2, Klaipėda) darbo laikas: trečiadienį–sekmadienį 11–19 val. (valstybinių švenčių dienomis nedirba).

Renginio metu bus fotografuojama ir filmuojama. Informuojame, kad dalyviai gali būti matomi renginio nuotraukose ir vaizdo įrašuose, kurie gali būti viešinami įvairiose medijos priemonėse.

Esant karantino ribojimams, lankytojų prašoma laikytis saugumo reikalavimų.

Leave a Reply