KKKC Parodų rūmuose – „Vakarų vėjai ’18”

2018 m. rugpjūčio 3 d., penktadienį, 17 val. KKKC Parodų rūmuose (Didžioji Vandens g. 2, Klaipėda) atidaroma Lietuvos dailininkų sąjungos Klaipėdos skyriaus menininkų paroda „Vakarų vėjai ’18”, skirta Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui.

Agne_Matulionyte_100

Agnė Matulionytė, „100“

Šiemet LDS Klaipėdos skyriaus menininkų paroda „Vakarų vėjai ’18” Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro Parodų rūmuose vyksta jau septintąjį kartą ir yra svarbus įvykis Klaipėdos dailininkų bendruomenei, šiemet švenčiančiai 45 metų jubiliejų. Lietuvos dailininkų sąjungos Klaipėdos skyriui priklauso 115 narių iš Klaipėdos ir visos Vakarų Lietuvos: Palangos, Neringos, Kretingos, Mosėdžio, Telšių ir kitų miestų.

Minint Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį LDS Klaipėdos skyrius parodą „Vakarų vėjai ’18” dedikuoja šiam reikšmingiausiam mūsų valstybės įvykiui. Parodos tikslas yra paminėti ir paskatinti kūrėjus reprezentuoti savo kūrybą per istorinę / kultūrinę / meninę išraiškas. Ši paroda sukuria sąlygas Lietuvos dailininkų sąjungos Klaipėdos skyriaus įvairių žanrų – tapybos, skulptūros, grafikos ir taikomųjų menų – menininkų profesionaliosios kūrybos sklaidai ir tapatybės, identiteto, kultūros bei meno tradicijų puoselėjimo tąsai išlaikyti.

Neatsitiktinai pasirinkta tema leidžia tarpusavyje draugiškai konkuruojantiems menininkams apmąstyti ne tik šalies šimtmečio istorinės ir kultūrinės atminties turinį, bet ir skaičiaus „100″ – kaip laiko tarpsnio, kaip mato vieneto – interpretacijas, išreikštas kūrėjams patraukliausia menine forma – klasikine maniera, modernia instaliacija ir pan.

Tradiciniai „Vakarų vėjai” – tai ne tik savotiška menininkų ataskaita visuomenei, bet ir apžvalginė ekspozicija, bylojanti apie šiandieninės dailės procesus, Vakarų Lietuvos regiono vizualinio meno situaciją. Ši paroda demonstruoja didžiulį Klaipėdos krašte kuriančių dailininkų kūrybinį potencialą. Visi eksponuojami darbai nauji, sukurti per pastaruosius dvejus metus. „Vakarų vėjai” – puiki proga dailininkams pristatyti savo naujausius darbus ir pamatyti, kuo gyvena kolegos, o visuomenei – susipažinti su naujausia jau pamėgtų mūsų regiono dailininkų kūryba bei atrasti naujus jaunus talentingus kūrėjus.

Tegu „Vakarų vėjai” persmelkia iki sielos gelmių, paliečia vidinius klodus ir pažadina norą iššifruoti Klaipėdos kūrėjų meninius kodus.

Paroda veiks iki 2018 m. rugsėjo 2 d.
KKKC Parodų rūmų (Didžioji Vandens g. 2, Klaipėda) darbo laikas: trečiadienį–sekmadienį 11–19 val. (valstybinių švenčių dienomis nedirba).

Leave a Reply