KKKC Parodų rūmuose – tarptautinė akvarelės paroda „Klaipėda 2016″

Rugpjūčio 12 d., penktadienį, 18 val. Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro (KKKC) Parodų rūmuose (Didžioji Vandens g. 2, Klaipėda) atidaroma tarptautinė akvarelės paroda „Klaipėda 2016″, parodos kuratorė – Regina Taurinskienė.

Akvareles_paroda1_Rutos_Petniunaites_foto

Tarptautinės akvarelės parodos „Klaipėda 2016“ ekspozicijos fragmentas. Rūtos Petniūnaitės nuotr.

Klaipėda turi gilias akvarelinės tapybos tradicijas: jau daugiau nei 40 metų kasmet vyksta tarptautiniai akvarelės plenerai ir eksponuojami tuo metu sukurti darbai, 1997–2003 metais buvo organizuota keletas akvarelės bienalių. Ir šiemet miestas prie jūros tęsia akvarelės puoselėjimo tradiciją – jis vėl tapo akvarelininkų sambūrio vieta. Parodos organizatorė ir kuratorė, Lietuvos dailininkų sąjungos Klaipėdos skyriaus narė, akvarelininkų skyriaus pirmininkė Regina Taurinskienė 2016 metų parodai subūrė beveik 30 menininkų iš visos Lietuvos ir Švedijos, joje eksponuojama per 50 darbų.

Pasak menotyrininkės Marinos Motiejauskienės, tarptautinė akvarelės paroda „Klaipėda 2016″ yra vasaros pasveikinimas meno mėgėjams. Tai labai artima Baltijos kraštų menininkams tradicija, tokia unikali destrukcijos perpildytame XXI amžiaus pasaulyje.

Dailininkų pristatomuose akvarelės kūriniuose – jaunatviškas polėkis ir eksperimentavimas, persipynęs su akademiniu stabilumu bei postimpresionistiniu ekspresyvumu. Parodoje pateikiamos lyrinės miniatiūros ir monumentalūs darbai, realistiniai siužetai ir spalvinės variacijos. Ši akvarelės paroda išsiskiria jausmų analize, įspūdžių perteikimu. Spalvinis meistriškumas būdingas visai ekspozicijai, nepriklausomai nuo pasirinkto žanro, mažorinės ar minorinės emocijos.

„Tokios parodos laukia ir žiūrovai, ir dailininkai. Menininkams akvarelės forumas itin svarbus, norint suvokti šiuolaikinį šio tapybos žanro lygį ir pajusti savo vietą dabartiniame jo vystymosi etape. Žiūrovas visada su džiaugsmu priima išmąstytą, išjaustą aukšto profesinio lygio meną, jam įdomios meninės nuotaikų, išgyvenimų, realijų bei fantazijų interpretacijos. Tikimės, kad profesionalumas ir kūrybinis šios parodos organizatorių entuziazmas suteiks naujų impulsų akvarelinės tapybos vystymuisi”, – teigė menotyrininkė M. Motiejauskienė.

Tarptautinė akvarelės paroda „Klaipėda 2016″ veiks iki 2016 m. rugsėjo 4 d.
KKKC Parodų rūmų (Didžioji Vandens g. 2, Klaipėda) darbo laikas: trečiadienį–sekmadienį 11–19 val.

Leave a Reply