KKKC Parodų rūmuose – skulptūros paroda “Mažoji plastika IV”

Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro Parodų rūmuose (Didžioji Vandens g. 2) birželio 5 d. 17 val. atidaroma respublikinė skulptūros paroda „Mažoji plastika IV”, parodos kuratorius – dailininkas Saulius Bertulis.

Virginija_Babusyte_Venckuniene_PILNATIS_1

Virginija Babušytė-Venckūnienė. PILNATIS. Sauliaus Bertulio nuotr.

Parodos ekspozicija supažindina su šiuo metu Lietuvoje vyraujančiomis mažosios plastikos tendencijomis, naujovėmis, kryptimis. 30 dailininkų, kuriančių mažosios plastikos formas, atstovaujančių įvairiems Lietuvos miestams, skirtingoms kartoms bei mokykloms, parodai pateikė per 80 savo kūrinių. Savo išradingais darbais itin džiugina jaunieji dailininkai – tai teikia daug vilčių, kad ši dailės sritis toliau klestės ir nepraras aktualumo.

Valerijonas_Juzenas_VIENOKS_1

Valerijonas Juzėnas. VIENOKS. Sauliaus Bertulio nuotr.

Kūrėjai, įgiję įvairių šiuolaikinio meno patirčių, jas savaip interpretuodami, dabartinei mažajai plastikai suteikė naujų meninių išraiškų. Kūriniai tapo įvairesni, laisvesni, išradingesni. Mažosios skulptūros, sukurtos iš skirtingų medžiagų, panaudojant įvairias atlikimo galimybes, įgijo netikėtumo ir patrauklumo elementų. Parodoje eksponuojami darbai varijuoja nuo tradicinių bronzinių, medinių formų iki eksperimentų su stiklu, emaliu, buities daiktais bei kitomis mažiau tradicinėmis meninės raiškos priemonėmis.

Parodos eksponatai – tai skirtingų autorių minties išraiška, stilistika ir estetinis turinio krūvis, atspindintis kūrinių sumanymo prasmę ar autentiškumo žavesį. Žiūrovo kontaktas su mažosios plastikos kūriniu yra labai artimas, todėl greta idėjos ir medžiagos mažojoje plastikoje labai svarbi atlikimo precizika.

Eksponuojami autorių piešiniai suteikia parodai vieningumo ir pastovumo įspūdį. Visuma, leidžianti lyginti, gretinti, atsirinkti, atmesti, atskleidžia, kokią plačią mažosios plastikos sampratą demonstruoja kūrėjai. Skirtingo patyrimo, mąstymo jauni ir vyresni menininkai savo kūryba parodo, kas šiandieninio meno beribėje erdvėje yra tikrai vertinga.

Paroda veiks iki 2015 m. liepos 19 d.

Leave a Reply