KKKC Parodų rūmuose – mgmn / Andriaus Ivanovo paroda „Can’t wait!“

Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro (KKKC) Parodų rūmuose (Didžioji Vandens g. 2, Klaipėda) 2023 m. kovo 31 d., penktadienį, 17.30 val. atidaroma mgmn / Andriaus Ivanovo paroda „Can’t wait!“ / „Negaliu sulaukti!“.

mgmn sukuria žiūrovui galimybę pasinerti į situaciją, kurioje karaliauja žaismingos formos, spalvos, lazeriai ir kontroversijos. Meno kūriniai čia neatsiejami nuo vartojimo, internetinės kultūros  kontekstų, simbolių. Instaliacijų, videokūrinių ir objektų reikšmės tampa dinamiškos, priklausomos nuo prisiimtos pozicijos.

Tokioje tirštoje terpėje tampa itin sunku, o gal visai neįmanoma aprėpti visumos. Todėl parodoje žiūrovas nėra paliktas vienas – drauge su juo laiką leidžia Pikačiu – mielas ryškiai geltonas žaidimų ir filmukų veikėjas, su laiku tapęs ne tik masiškai gaminamu žaislu, bet ir politinių akcijų įrankiu, protestų dalyviu. Tenka nuspręsti patiems, kokios emocijos slepiasi po ašaras primenančiomis LED lemputėmis ant jo skruostų – liūdesys, džiaugsmas ar nekantrumas. Galų gale, nujaučiamos emocijos yra ir pačių vidinis atsakas. 

Žmogaus gyvenimo trukmė per trumpa suprasti ar patirti daugelį pasaulio reiškinių, kuriuos leidžia įsivaizduoti šiuolaikinis mokslas. Parodoje mgmn kūriniai reikalauja ne tik specifinio konteksto, lengvo išmanymo, bet ir totalaus nuoširdumo bei atvirumo kompleksiškų problemų akivaizdoje.

APIE AUTORIŲ

Andrius Ivanovas Vilniaus dailės akademijoje baigė šiuolaikinės skulptūros bakalauro ir magistro studijas. 2015 m. laimėjo Baltijos šalių konkursą „Jaunojo tapytojo prizas“. A. Ivanovo meninė praktika glaudžiai siejasi su nuolatiniu šiuolaikinio žmogaus identiteto kismu, vartojimo kultūra ir šiandieninio laikotarpio intensyvumo būsenomis. Menininkas daug dėmesio skiria skaitmeninių erdvių patirties ir videožaidimų platformų santykio su žaidėjais tyrimams.

Paroda veiks iki 2023 m. balandžio 30 d.

KKKC Parodų rūmų (Didžioji Vandens g. 2, Klaipėda) darbo laikas: trečiadienį–sekmadienį 11–19 val. (valstybinių švenčių dienomis nedirba).

Renginio metu bus fotografuojama ir filmuojama. Informuojame, kad dalyviai gali būti matomi renginio nuotraukose ir vaizdo įrašuose, publikuotuose įvairiose medijos priemonėse.

Leave a Reply