KKKC Parodų rūmuose – KRUPA grupinė paroda „Manau, kad čia jau buvau“

Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro (KKKC) Parodų rūmuose (Didžioji Vandens g. 2, Klaipėda) 2023 m. gegužės 5 d., penktadienį, 17 val. atidaroma Meno fondo KRUPA (Lenkija) grupinė paroda „Manau, kad čia jau buvau“, kuratorė – Natalia Barczyńska.

Why Quit (Karolina Balcer & Iwona Ogrodzka). Compression / Suspaudimas. 2020 m.
Why Quit (Karolina Balcer & Iwona Ogrodzka). Compression / Suspaudimas. 2020 m.

„Manau, kad čia jau buvau“ – keliaujantis projektas ir paroda, išaugę iš kelionių metu užfiksuotų pastebėjimų ir tam tikrų reiškinių tyrinėjimų. Politiniu (gal Prasminiu?), architektūriniu ir emociniu požiūriais projektas remiasi liminalumu (graikų k. limen – slenkstis), t. y. pereinamuoju laikotarpiu arba būsena, ribiškumu, buvimu niekur.

Paroda savo atviru ir besitransformuojančiu formatu sukuria platformą apmąstymams apie mus supančias, tarsi niekam nepriklausančias vietas ir temą, kuri atrodo ypač artima šiandieniniame klajokliško menininkų gyvenimo kontekste. Mes esame tie, kurie dažnai ne savo noru gyvename nuolatinių migracijų laikais, kai sunku apibrėžti savo buvimo ir gyvenamąją vietą. Besivystant pramonei ir atsiradus laisvalaikiui kaip laiko leidimo formai, su ribiniais išgyvenimais susiduriame vis dažniau. Liminalumo sąvoka net tapo meno memų objektu. Veikdami metavisatoje ir tobulai tinkami būti „niekur“ jie galimai parodo, kad su tam tikromis būsenomis mes tiesiog nesusiduriame arba dar neišmokome su jomis susidoroti.

Veronika Ivashkevich. Be pavadinimo. 2021 m., popierius, akvarelė, guašas, 100x70 cm
Veronika Ivashkevich. Be pavadinimo. 2021 m., popierius, akvarelė, guašas, 100×70 cm

Parodoje tyrinėjami tarpiniai slegiančio ir besikeičiančio pasaulio, kuriame nerimastingai ieškome savęs, lygiai. Joje nagrinėjamos tokios temos, kaip persikėlimas dėl karo ar ekonominių priežasčių, gyvenimas diasporoje, benamystė, bei abstraktesnės ir emocingesnės „pakibimo“ būklės. Projektas sugretina įvairias menines praktikas, tyrinėjančias skirtingas su ribinių išgyvenimų keliamu netikrumu susijusias psichologines būsenas. Dvidešimt du skirtingų šalių menininkai nagrinėja šias temas pasitelkdami įvairias priemones, įskaitant tapybą, performansą, instaliaciją, skulptūrą, vaizdo įrašus ir fotografiją.

Parodos dalyviai: Dovilė Aleksandravičiūtė ir Justina Vilčinskaitė, Antti Auvinen, Iván Argote, Aleksander Baszyński, Meryem Bayram, Aurélie Belair, Louisa Gagliardi, Veronika Ivashkevich, Anton Karyuk, Anni Laakso, Hadrien Loumaye, Karolina Majewska, Sebastian Milewski, Katrīna Neiburga, Izabela Olesińska, Iza Opiełka, Angyvir Padilla, Alicja Pakosz, Łukasz Stokłosa, „Why Quit“ (Karolina Balcer ir Iwona Ogrodzka).

Kuratorė – Natalia Barczyńska.

Organizatorius: Meno fondas KRUPA.

Paroda veiks iki 2023 m. birželio 4 d.

KKKC Parodų rūmų (Didžioji Vandens g. 2, Klaipėda) darbo laikas: trečiadienį–sekmadienį 11–19 val. (valstybinių švenčių dienomis nedirba).

Renginio metu bus fotografuojama ir / ar filmuojama. Informuojame, kad dalyviai gali būti matomi renginio nuotraukose ir vaizdo įrašuose, publikuotuose įvairiose medijos priemonėse.

Leave a Reply