KKKC Parodų rūmuose – Karolio Vaivados „Šviesūs prisiminimai”

KKKC Parodų rūmuose (Didžioji Vandens g. 2, Klaipėda) 2017 m. balandžio 21 d., penktadienį, 17 val. atidaroma personalinė Karolio Vaivados šviesos meno paroda „Šviesūs prisiminimai”.

Karolis_Vaivada_5

Karolio Vaivados šviesos kompozicija

Karolis Vaivada yra jaunosios kartos menininkas, tarpdisciplininės raiškos kūrėjas, pasirinkęs savo kūrybą perteikti šviesos meno forma. 2012 metais baigęs tapybos magistro studijas Vilniaus dailės akademijoje, pradėjo dalyvauti grupinėse parodose Vilniuje ir Kaune, surengė keletą personalinių parodų. „Šviesūs prisiminimai” yra pirmoji jo personalinė paroda Klaipėdoje ir iki šiol didžiausias kūrybos pristatymas.

Parodoje „Šviesūs prisiminimai” pristatomi naujausi Karolio Vaivados kūriniai. Abstrakčiomis šviečiančiomis kompozicijomis, kuriose specialiu būdu derinama spalvota šviesa, siekiama sukurti stiprų vizualinį poveikį ir sukelti žiūrovui pojūčių, kokių jam sukeltų šviesa gamtoje, pavyzdžiui, saulėlydis ar ryški vasaros diena.

Šios parodos idėja yra kalbėti apie atmintį bei jos būsenas. Kiekvienas žmogus turi daugybę prisiminimų, sukeliančių įvairių jausmų. Kai kurie prisiminimai savaime iškyla mūsų galvose, paveikti tuo metu patiriamų išgyvenimų, kai ką mes patys stengiamės atgaivinti arba pamiršti. Turbūt daugelis yra patyręs „deja vu” būseną, kai aplanko jausmas, tarsi tai, ką darome ar matome, jau yra buvę, nors vyksta pirmą kartą. Siekiant išsiaiškinti šį reiškinį, atlikta daugybė bandymų ir tyrimų, tačiau galutinės versijos, kodėl ir kaip tai vyksta, – nėra.

Karolio Vaivados parodos „Šviesūs prisiminimai” tema – prisiminimai, kurių nebuvo. Menininkas, siekdamas grynosios abstrakcijos, savo kūriniuose naudoja šviesą, turinčią efemeriškumo, neapčiuopiamumo bruožų, ir šią šviesą sieja su taip pat neapčiuopiamu atminties fenomenu. Tai yra bandymas sugretinti metafizišką šviesos prigimtį su kitu mums pažįstamu, tačiau sunkiai suvokiamu reiškiniu – „deja vu”.

Paroda veiks iki 2017 m. gegužės 14 d.
KKKC Parodų rūmų (Didžioji Vandens g. 2, Klaipėda) darbo laikas: trečiadienį–sekmadienį 11–19 val.

Leave a Reply