KKKC Parodų rūmuose – Denisos Štefanigovos paroda apie jausmų atspalvius

Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro (KKKC) Parodų rūmuose (Didžioji Vandens g. 2, Klaipėda) 2022 m. birželio 10 d., penktadienį, 18.30 val. atidaroma Denisos Štefanigovos (Estija / Čekija) paroda „Noriu suprasti tavo šnabždesius“.

Denisos Štefanigovos tapyba
Denisos Štefanigovos tapyba

Denisos Štefanigovos paroda – tai instaliacija, sudaryta iš įvairaus formato tapybos drobių ir vaizdo įrašų, kuria autorė analizuoja žmogaus santykius ir jų sudėtingumą, kvestionuodama juos per spalvas ir tapybą. Spalvoms menininkė suteikia žmogiškus jausmus ir per jų išraišką analizuoja įvairias meilės stadijas. Kūriniuose ji įsivaizduoja spalvų įsimylėjimą, tarpusavio santykius ar svetimavimą ir kelia sau klausimą, kaip pavydas, neištikimybė ar išsiskyrimas paveiks jų atspalvius, ryškumą ir intensyvumą.

Savo instaliaciją Denisa skirsto į tris dalis, kuriose tyrinėja, kaip spalvos įsimyli, kaip reikia mylėtis su tapyba (spalva) ir kaip rasti santykių harmoniją.

„Ar tikrai suprantame, kas yra meilė? Kaip būti geru partneriu, meilužiu? Dažnas susikuriame nuostatas ar jaučiame didelį aplinkos spaudimą būti geram, tinkamai pasirinkti, teikti pasitenkinimą, išsaugoti santykius su vienu žmogumi, nes taip lengviau ar padoriau… Paveiksluose aš sutelkiu dėmesį į tempą ir ritmą, kaip teptukas liečia paviršių. Labai dažnai tai jausminga. Aš klausiu: kaip spalvos susimaišo? Ar dažai gali būti neištikimi? Jei viena spalva apgauna kitas, ar spalvų deriniai vis dar gryni, ar tampa nešvarūs kaip ir neištikimybės atveju pašliję žmonių santykiai? Įdomu, ar žmonės galėtų vienas kito atžvilgiu elgtis taip pat, kaip elgiasi teptuko potėpiai: tekantys, nepriklausomi, lygūs, nesmerkiantys, susiliejantys vienas su kitu be pavydo, lygiai taip pat, kaip santykių pradžioje, kai įsimylime. Bet kas žino, ką galvoja spalvos…“ – savo tyrimo esmę pristato parodos autorė.

Apie autorę

Denisa Štefanigová (g. 1995) Brno technologijos universiteto Dailės fakultete (Čekija) 2019 m. įgijo bakalauro laipsnį, 2021 m. baigė Estijos dailės akademijos magistro studijų Šiuolaikinio meno programą. 2021 m. tapo Baltijos šalių konkurso „Jaunojo tapytojo prizas“ finalininke.

Menininkė daugiausiai dėmesio skiria tapybai, tačiau mėgsta eksperimentuoti įvairiomis medijos priemonėmis ir technikomis. Jos kūryboje daugiausia apmąstomos jausmų temos: santykiai ir intymumas, smurtas, kilęs iš bendravimo priešpriešos. Menininkę inspiruoja aistros ir gyvuliškumo, grynumo ir trapumo simbiozė, vandenyje susimaišius akriliniams dažas. Pastaruoju metu Denisa nebekelia klausimo, ar ateityje išliks monogamiškas požiūris į santykius ir ar visada suvoksime neištikimybę kaip kažką nepriimtino, ji nukreipia savo dėmesį į sąmoningumą. Per meninę praktiką ji kuria galimus scenarijus ir skatina dekonstruoti monogamiją, švęsti troškimą ir laisvą meilę.

***

Denisos Štefanigovos parodos atidarymo metu skambės estų atlikėjo Andres Lõo kurta muzika, o atidarymo tęsinys vyks HOFE.

Estas Andres Lõo atvyko atšvęsti Denisos Štefanigovos pasirodymą KKKC Parodų rūmuose. Atlikėjas-prodiuseris iš Talino pasidalins savo kurta muzika kartu su naujausia top-šokių vakarėlių medžiaga, su užuomina į sąmonę lydančią psichodeliją. A. Lõo yra tokių žinomų kūrinių, kaip: Faun Racket, Opium Flirt, Luarvik Luarvik ir Holy Motors, autorius. Kartu su savo įkurtu Phantom Platform ženklu Andres Lõo neseniai išleido Sex Tags Amfibia, Latin ir Acido Records.

Paroda veiks iki 2022 m. liepos 3 d.

KKKC Parodų rūmų (Didžioji Vandens g. 2, Klaipėda) darbo laikas: trečiadienį–sekmadienį 11–19 val. (valstybinių švenčių dienomis nedirba).

Renginių metu bus fotografuojama ir filmuojama. Informuojame, kad dalyviai gali būti matomi renginio nuotraukose ir vaizdo įrašuose, kurie gali būti viešinami įvairiose medijos priemonėse.

Leave a Reply