KKKC II aukšto galerijoje – Simono Norbuto paroda „Imago Dei“

Klaipėdos kultūrų komunikacijų centre (KKKC, Bažnyčių g. 4, Klaipėda) po ilgų tylos metų atkuriama čia kažkada veikusi parodų erdvė – II aukšto galerija. 2021 m. rugpjūčio 24 d., antradienį, 18 val. lankytojai kviečiami į pirmosios ekspozicijos – Simono Norbuto tapybos parodos „Imago Dei“ – atidarymą.

Simonas Norbutas. You will be nothing, and you will be happy. OSB, akrilas, 125x128 cm
Simonas Norbutas. You will be nothing, and you will be happy. OSB, akrilas, 125×128 cm

„Visų pirma, esu žmogus, Dievo kūrinys, ir, tikiuosi, – Imago Dei. Ir tik po to – tapytojas. Jei būtų atvirkščiai – būčiau tuščias, kaip didžioji dauguma šiuolaikinių menininkų.

Savo gyvenime ir kūryboje aš nuolat klausiu vieno ir to paties – kur rasti žmogų? Arba dar radikaliau – kur šiandienos pasaulyje rasti Žmogų kaip Dievo paveikslą? Žmogų, sukurtą pagal Jo panašumą… Imago Dei? Šis klausimas mane kankina tiek gyvenime, tiek ir tapybos darbuose, kuriuos išvysite šioje parodoje. Tapybos darbuose, kuriuose, kaip pragariškoje haliucinacijoje, vienas kitą keičia dievišką ugnį praradę žmonių šešėliai, tamsūs įvykiai, prieblandos situacijos.

Taigi, šie vaizduotės požemiuose pamatyti vaizdiniai yra mano – nuodėmingo vienuolio – asketiškos vizijos. Vizijos, kurios yra tiek buvimo savirefleksijos dykumoje vaisiai, tiek ir murkdymosi pragariškame pasaulio jovale atgarsiai. Turbūt pasąmoningai tęsiu tų anoniminių viduramžiškų vienuolių, iliustravusių manuskriptuose didžiąsias žmonijos ydas, tradiciją. Ne veltui tapiau klūpėdamas (atgailaudamas), ne veltui ranka nekilo pasirašinėti savo darbų (kam ta tuštybė?) Summa summarum – turbūt esu kreivas šleivas religinis tapytojas, naiviai, piktai, bet nuoširdžiai (ir neretai skausmingai) ieškantis tiek kituose, tiek ir savyje Dievo. Šiais košmariškais laikais, kai pragaras tiesiog alsuoja į veidą, o Dievas neretai atrodo tylintis… Arba mes, po galais, kurti.

Apie mane (vietoj CV)

Tapiau, režisavau, rašiau, kritikavau. Apsukau ratą ir apsistojau ties sena savo meile – tapyba. Kurioje esu ir režisierius, ir aktorius, ir šioks toks rašytojas. Radikalus individualistas (charakterio prasme), neomodernistas (plastinės raiškos prasme) ir moralistas (turinio prasme). Žodžiu, pusiau savamokslis ir visiškas marginalas, nusidedantis visoms madingoms šiuolaikinės tapybos, privalomos vienalytės meninės stilistikos ir politkorektiškos mąstysenos normoms. Tad tegyvuoja laisva kūryba, laisvas žmogus ir dieviška įvairovė!“

Simonas Norbutas

Paroda  veiks iki rugsėjo 24 d.

Galeriją galima aplankyti darbo dienomis 9 – 17 val. (pietų pertrauka 12 – 13 val.).

Renginio metu bus fotografuojama ir filmuojama. Informuojame, kad dalyviai gali būti matomi nuotraukose ir vaizdo įrašuose, kurie bus skelbiami socialiniuose tinkluose ir žiniasklaidoje.

Esant karantino ribojimams, lankytojų prašoma laikytis saugumo reikalavimų.

Leave a Reply