KKKC II aukšto galerijoje – Audriaus Kinčiaus ir Eimanto Budrio „Būties kasdienybė“

Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro (Bažnyčių g. 4, Klaipėda) II aukšto galerijoje 2022 m. vasario 25 d., penktadienį, 18 val. atidaroma Vilniaus dailės akademijos Klaipėdos fakulteto grafinio dizaino studijų programos ketvirto kurso studentų Audriaus Kinčiaus ir Eimanto Budrio kūrybos paroda „Būties kasdienybė“.

Audrius Kinčius. Laiptinė II. Drobė, aliejus, 80x120 cm
Audrius Kinčius. Laiptinė II. Drobė, aliejus, 80×120 cm

Visuomenėje egzistuoja stereotipas, kad grafikos dizaineriai dirba vien kompiuteriais ir prie ekranų praleidžia ištisas dienas. Tačiau Audriaus Kinčiaus ir Eimanto Budrio kūryba išskirtinė tuo, kad jie perkelia per studijų metus sukauptas žinias ant drobės ar popieriaus ir viską kuria rankomis.

Eimantas Budrys. Begalinė.
Eimantas Budrys. Begalinė.

Audriaus Kinčiaus kūrybą galima apibūdinti kaip nuolat kintančią, eksperimentinę. Anot autoriaus, tapant paveikslus jam vis norisi pabandyti naują, neišbandytą techniką. Vienas svarbiausių dalykų Audriaus kūryboje – idėja. Tačiau idėja turi gimti savęs neprievartaujant. Ją turi padiktuoti laikas, aplinka, jausmai. Autoriaus paveikslų idėjos dažniausiai atsiskleidžia tik jam visiškai pabaigus kūrinį.

Eimanto Budrio kūryba – visiškai kitokia. Tai labai laisvas ir intuityvus įvairių technikų mišinys. Čia susipina vaizdas ir tekstas. Pasak autoriaus, svarbiausia jo kūryboje – piešti emocijas, o ne paveikslus. Todėl visi jo darbai vienodo dydžio ir formato. Svarbu, kas pavaizduota, o ne kokio dydžio ar proporcijų kūrinys ant sienos. Menininkui labiau rūpi, kokią žinutę ir emociją skleidžia jo kūrinys. Karantino metu kaip savotišką meno terapiją naują kūrybos techniką atradęs Eimantas sako, kad netyčinės klaidos tik padeda, suteikia darbui originalumo ir intymumo.

Parodos „Būties kasdienybė“ darbai sukurti studijų metu Vilniaus dailės akademijos Klaipėdos fakultete.

Paroda veiks iki 2022 m. kovo 25 d.

Galeriją galima aplankyti I–IV 9–17 val., V 9–15.45 val. (pietų pertrauka 12–13 val.), valstybinių švenčių dienomis nedirba.

Renginio metu gali būti fotografuojama ir filmuojama. Informuojame, kad dalyviai gali būti matomi nuotraukose ir vaizdo įrašuose, paviešintuose socialiniuose tinkluose ir žiniasklaidoje.

Esant karantino ribojimams, lankytojų prašoma laikytis saugumo reikalavimų.

Leave a Reply