„Kioske” pristatoma Hannos Schaich paroda „Kelias priešakyje”

Nidoje, projektų erdvėje „Kioskas” (Taikos g. pradžioje), 2018 m. spalio 5 d., penktadienį, 20 val. atidaroma Nidos meno kolonijos rezidentės Hannos Schaich (Austrija) paroda „Kelias priešakyje” (angl. The Path Ahead). Pristatymo metu menininkė pasakos apie jos Nidoje sukurtus kūrinius bei jų istorijas*.

Hanna_Schaich

„Ar jai galėtų rūpėti? Ar ji galėtų jausti kaip aš?
Stovėjau ten, baimindamasi paklausti,
Ištreniruotame pasyvios moters vaidmenyje.
Mano vidinė tuštuma baugino, tad užpildau savo laiką judėjimu,
Pasikartojančiais gestais, pasikartojančiais atsakymais.
Ji buvo gyvūnas. Aš buvau gyvūnas.
Mes buvome miške paklydę elniai.”

Hanna Schaich (Austrija, g. 1986) įgijo vizualiųjų menų magistro laipsnį Weißensee meno mokykloje Berlyne.

Hannos kūriniai – apie svajones ir poreikius, viltis ir strategijas, pabėgimą iš nuobodžios, monotoniškos kasdienybės. Kas mus skatina siekti troškimų? Kas žmonėms, socialioms būtybėms, trukdo išpildyti savo aistras? Kada ir kodėl mes kovojame dėl savo tikslų? Kaip išlaikyti savo orumą? Kokios yra mūsų individualios išgyvenimo sostinėje strategijos?

Menininkės videodarbai balansuoja tarp dokumentikos ir fikcijos, tikro komentaro ir surežisuoto pasakojimo. Hannos tekstai ir garsiniai pasakojimai atsiranda veikiami autobiografinių impulsų išsiaiškinti individualias išgyvenimo strategijas.

www.hannaschaich.com

Nidos meno kolonija dėkoja projekto globėjui Andriui Tamaliūnui už galimybę Neringos miesto gyventojams ir svečiams pristatyti rezidentų kūrybą, kuri dažnai reflektuoja Neringos gamtinį bei kultūrinį kraštovaizdį.

* Renginys vyks anglų kalba.

Paroda veiks iki spalio 29 d.

VDA Nidos meno kolonijos informacija

Leave a Reply