Kintuose pristatoma emalio meno paroda „Šimtmetis”

2018 m. rugpjūčio 10 d., penktadienį, 20 val. Kintų Vydūno kultūros centre (Kuršių g. 22, Kintai, Šilutės r.) vyks Tarptautinės emalio meno laboratorijos „Pamario ženklai 2018″ uždarymas ir parodos „Šimtmetis: Lietuva, Latvija, Estija. Šimtmečio atvirukas” atidarymas.

2018 metais Kintuose jau 16-ą kartą vyko emalio meno kūrėjų laboratorija „Pamario ženklai”. Unikalioje vietoje, Kintų Vydūno kultūros centre, kur mokytojavo ir gyveno žymus Lietuvos filosofas ir rašytojas Vydūnas, buvo sukviesti menininkai, emalio meno kūrėjai, bendrai kūrybinei laboratorijai „Šimtmetis: Lietuva, Latvija, Estija”, dedikuotai trijų Baltijos respublikų Nepriklausomybės atkūrimo šimtmečio jubiliejui.

Kintuose yra vienintelė metalo meno ir juvelyrikos specializacijos profesionalių menininkų laboratorija, gyvuojanti Lietuvos pajūrio regione. Kintų Vydūno kultūros centras yra vienintelė organizacija, tęsianti, puoselėjanti ir kultūriškai bei geografiškai plečianti šio unikalaus emalio meno žanro populiarinimą. Per 15 metų laikotarpį laboratorijoje jau dalyvavo daugiau nei šimtas dalyvių: VDA Telšių fakulteto metalo meno ir juvelyrikos katedros studentų, Talino akademijos metalo katedros studentų ir profesionalių menininkų iš skirtingų Europos šalių bei įvairių Lietuvos regionų. Sukaupta per 100 emalio meno kūrinių kolekcija, kuri eksponuojama nuolatinėje emalio meno galerijoje Kintų Vydūno kultūros centre. Tai daugiau nei 30 autorių kūriniai iš Lietuvos ir kitų pasaulio šalių, tarp kurių: Gruzija, Rusija, Baltarusija, Estija, Vokietija, Latvija, JAV, Italija. Dalyvių geografija kasmet plečiasi.

Norėdamas išsaugoti ir pratęsti 15 metų darbo rezultatus ir užsimezgusius su tarptautiniais kūrėjais ryšius, Kintų Vydūno kultūros centras, bendradarbiaudamas su menininkus profesionalus, dėstytojus vienijančiomis organizacijomis, siekia toliau plėtoti emalio meno meistriškumo platformą unikalioje pamario krašto vietovėje. Šiais metais dedikuodami projektą Šimtmečiui, organizatoriai kvietė menininkus emalio meno kūriniais skleisti žinią apie trijų kaimyninių valstybių nepriklausomybės siekio istoriją. Menininkai iš Lietuvos, Latvijos ir Estijos kviesti sukurti nustatyto dydžio emaliuotą atviruką / atvirlaiškį, kuriame būtų kiekvienos šalies identitetą ryškiausiai atspindintys simboliai, ženklai ar kt., ir savo menine kalba užfiksuoti jubiliejinio sveikinimo žinutę. Išliekamoji ir meninė idėjos vertė yra analizuojama menotyrininkės dr. Pillės Veljetagos.

Sukurta emalio miniatiūrų „Šimtmetis” kolekcija bus pristatyta parodose Lietuvoje ir už jos ribų. Vėliau ji papildys Vydūno kultūros centro emalio meno fondą.

Tarptautinės emalio meno laboratorijos „Pamario ženklai ’18” dalyviai: Laima Kėrienė, Birutė Stulgaitė, Karina Kazlauskaitė, Greta Grendaitė, Tomas Vosylius (Lietuva); Arvids Endzinš, Rasma Pušpure, Una Mikuda, Egons Persevics (Latvija); Anne Roolaht (Estija). Kuratorė – Neringa Poškutė-Jukumienė.

Kintų Vydūno kultūros centro informacija

Leave a Reply