Kintų Vydūno kultūros centre – emalio paroda „Pamario ženklai 2020″

Kintų Vydūno kultūros centre (Kuršių g. 22, Kintai, Šilutės r.) 2020 m. rugpjūčio 14 d., penktadienį, 15 val. vyks iškilmingas tradicinės emalio meno kūrėjų laboratorijos „Pamario ženklai” uždarymas ir emalio darbų parodos „Pamario ženklai 2020″ pristatymas. Renginio metu lankytojus džiugins gyva „Baltojo kiro” muzika.

Kintu_emaliuotojai_2020

Emalio meno kūrėjų laboratorijos „Pamario ženklai” dalyviai. Organizatorių nuotr.

Jau 18-us metus Kintuose organizuojama metalo meno kūrėjų stovykla „Pamario ženklai” vyksta Kintų Vydūno kultūros centre, kur mokytojavo ir gyveno žymus Lietuvos filosofas ir rašytojas Vydūnas. 2020 m. Kintų miestelio vardui sukanka 480 metų. Kadangi Kintų kraštas garsėja gražiomis legendomis apie milžinus, kurie sukūrė unikalų kraštovaizdį, padėjo pamario žmonėms kovoti su stichijomis, dirbti sunkius žemės ir miškų darbus, minint šį jubiliejų pasirinkta tema „LEGENDŲ KELIAIS”. Siekiant populiarinti tautosakinį paveldą, dalyviams buvo pasakojamos legendos lietuvių ir užsienio kalbomis, o vietas, kuriose šios legendos gimė, jie apkeliavo sausumos ir vandens keliais.

Kūrybinės stovyklos tikslas buvo keliaujant po Kintų kraštą, plaukiojant laivu Minijos upe aplankant Nidą, surinkti į savo idėjų bagažą kuo daugiau kūrybinių įspūdžių. Pasitelkiant emalio meno technologiją ir meno simbolių kalbą bei analizuojant pamario krašto regiono savitumą, kultūros paveldą, menininkai buvo pakviesti materializuoti visa tai emalio miniatiūrose. Tai bene vienintelis tokio pobūdžio renginys Lietuvoje, kai susirenka skirtingos patirties ir tautybių emalio meno specialistai, kuriuos vienija emalio technikos pažinimas ir patirties dalinimasis. Taip jiems betarpiškai dvi savaites intensyviai kūrus ir bendravus užsimezgė tikras ir nuoširdus santykis su šiuo kraštu. Sukurta emalio miniatiūrų paroda „LEGENDŲ KELIAIS” lieka Kintų Vydūno kultūros centro kolekcijoje, kuri tampa vis patrauklesniu traukos objektu pamario krašto lankytojams.

Dalyviai: projekto vadovė Aušra Mačiulaitienė, Rūta Petronytė (Lietuva), Dalius Razauskas (Lietuva), Sandra Malaškevičiutė (Lietuva), Maya Kotelnitskaya (Ukraina), Olga Komisarova (Ukraina), Daria Semjonova (Latvija), Jelena Kosztyucsenko (Olandija).

Kintų Vydūno kultūros centro informacija

Leave a Reply